Naše produkty

Nejprodávanější

Podobné články

Endivie Bionda a cuore pieno - Cichorium endivia L. - semena Štěrbáku - 150 ks

1002650

Nové

Štěrbák neboli endivie odrůda Bionda a cuore pieno- prodej semen endivie

Štěrbák neboli envidie, nebo také Čekanka kadeřavá je méně známá listová zelenina s kadeřavými listy. Hodí se výborně do letních salátů. Envidie se svým vzhledem podobá hlávkovému salátu ovšem bez hlávky. Štěrbák je zelenolistý štěrbák určený k pěstování hlavně na záhon. Endivie vytváří díky svým listům zeleno žlutý střed a okraje listů jsou světle zelené. 

 

 

Více informací

25 Kčs DPH

Skladem

- +

 
Návod

Jak si vypěstovat štěrbák ze semínka?

Semena štěrbáku vyséváme přímo na venkovní záhon v létě od června do července. Vyséváme je do hloubky 1 cm. Klíčení trvá přibližně od 1 do 2 týdnů, ale může být i delší. Stanoviště volíme slunečné nebo polostinné s lehkou, dobře propustnou půdou. Vegetační doba 100 dní. Doporučujeme pravidelnou zálivku, pozor na přemokření. Pro sklizeň v zimních měsících vyséváme na chráněné stanoviště.

Pokud se nejedná o samobělící odrůdu, doporučujeme bělení. Jedná se o proces, při kterém štěrbák ztratí chutnou pachuť a získáme skutečně chutnou zeleninu. Rostlinu přiklopíme květináčem, abychom zabránili přístupu světla k listům. Na podzim trvá bělení přibližně 10 dní, v zimě i 3 týdny.

Související produkty

3 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu