Naše produkty

Nejprodávanější

Podobné články

Ačokča - Cyclanthera pedata - prodej semen ačokči - 6 ks

1002313

Nové

Ačokča - Papriková okurka - Paprikookurka - Cyclanthera pedata - prodej semen ačokči

Ačokča je tykvovitá pnoucí zelenina, která je velice rozšířená hlavně v Jižní a Střední Americe. Má velice blízko k okurkám, ale na rozdíl od nich se pěstuje jednodušeji.

Preferuje vlhké a hlavně teplé klima, u nás se dá však také vypěstovat, předpěstování je možné ve fóliovníku či na okenním parapetu. Sazeničky přesadíme ven, až po posledních mrazech, tzn. po 15.5. Později se dá vysévat i přímo na venkovní stanoviště, ale také až po 15.5.

Rostlina potřebuje ke svému růstu oporu a jižní sluneční strany. Pokud si semínka zasadíme na jaře, na plody se můžeme těšit v srpnu či v září.

Více informací

51 Kčs DPH

Skladem

- +

 
Návod

Pozor - rostlina velmi chutná slimákům, je potřeba se na to připravit. 

Plody mají chuť okurek a dosahují délky kolem 5 cm. Dají se konzumovat buď přímo nebo se dávají do zálivek, vaří či pečou. Rostlina je relativně odolná vůči mrazu, dá se pěstovat i ve vyšších polohách. Listy se dají také konzumovat, obdobně jako špenát. 

K čemu se Ačokča používá? 

Mladé plody ačokči se dávají do sladkokyselých nálevů, stejně jako okurky. Ačokča měla své využití také v dávné historii, např. kořeny rostliny používali staří domorodci v Peru k čištění zubů.

Související produkty

Posledně prohlédnuté

Menu