×

Kategorie

Ženšen korejský - Šrucha latnatá - Talinum paniculatum - semena ženšenu - 15 ks

×

Korejský ženšen je vytrvalá rostlina, která má ráda teplo. Dorůstá do výšky jen několika cm a užívá se kořen i nadzemní část, podobně jako salát či špenát.

V jihovýchodní Asii se šrucha latnatá používá jako nahrážka za ženšen - Panax ginseng (s tou to rostlinou nemá ale botanicky nic společného).

Ženšen je považován za nejúčinější adaptogen.

Číst víceShow less
41 Kč s DPH
Odešleme dnes, nebo následující pracovní den
Skladem
Kód zboží:
1002450
Přidat k oblíbeným
Popis

Jak si vypěstovat ženšen ze semínka?

Semínka je nutné nejdříve namočit na jeden den do vody a provést studenou stratifikaci. Poté jsou semínka připravena na výsev. Jako vhodný substrát se jeví pěstitelský substrát bohatý na živiny či tzv. sadbovací tablety Jiffy. Semínka zatlačíme jemně do půdy, přibližně 0,5 cm hluboko. Abychom zvýšili vlhkost vzduchu, doporučujeme květináč zakrýt igelitovým sáčkem. Klíčení trvá několik týdnů, obvykle však 3–4 týdny. Teplota musí být alespoň 20 °C. Ženšenu vyhovuje slunečné či polostinné stanoviště a písčitohlinitý propustný substrát. Rostlinu je nutné pravidelně zalévat a hnojit. Na zimu rostlinu přemístěte do světlé místnosti, omezte zálivku a vynechejte hnojení. Rostlina je mrazuvzdorná, takže ji můžete nechat i venku, ale v takovém případě rostlinu přes zimu nezalévejte. Nadzemní část rostliny uhyne, ale nemusíte mít strach, na jaře opět obrazí.

Číst víceShow less
Detaily produktu
1002450
Co ještě můžete potřebovat?
71 Kč s DPH
Zboží již nemáme v nabídce, náhradu najdete zde: https://www.osiva-semena.cz/304-hnojivo-tekute Gel - pro maximální silný a rychle působící účinek Agrecol pro bylinky je velmi rychlé a navíc dlouhodobě působící...
Zákazníci také nakoupili

Menu

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se