Naše produkty

Nejprodávanější

Ženšen korejský - Šrucha latnatá - Talinum paniculatum - semena ženšenu - 15 ks

1002450

Nové

Korejský ženšen je vytrvalá rostlina, která má ráda teplo. Dorůstá do výšky jen několika cm a užívá se kořen i nadzemní část, podobně jako salát či špenát.

V jihovýchodní Asii se šrucha latnatá používá jako nahrážka za ženšen - Panax ginseng (s tou to rostlinou nemá ale botanicky nic společného).

Ženšen je považován za nejúčinější adaptogen.

Více informací

39 Kčs DPH

Skladem

- +

 
Návod

Jak si vypěstovat ženšen ze semínka?

Semínka je nutné nejdříve namočit na jeden den do vody a provést studenou stratifikaci. Poté jsou semínka připravena na výsev. Jako vhodný substrát se jeví pěstitelský substrát bohatý na živiny či tzv. sadbovací tablety Jiffy. Semínka zatlačíme jemně do půdy, přibližně 0,5 cm hluboko. Abychom zvýšili vlhkost vzduchu, doporučujeme květináč zakrýt igelitovým sáčkem. Klíčení trvá několik týdnů, obvykle však 3–4 týdny. Teplota musí být alespoň 20 °C. Ženšenu vyhovuje slunečné či polostinné stanoviště a písčitohlinitý propustný substrát. Rostlinu je nutné pravidelně zalévat a hnojit. Na zimu rostlinu přemístěte do světlé místnosti, omezte zálivku a vynechejte hnojení. Rostlina je mrazuvzdorná, takže ji můžete nechat i venku, ale v takovém případě rostlinu přes zimu nezalévejte. Nadzemní část rostliny uhyne, ale nemusíte mít strach, na jaře opět obrazí.

Související produkty

5 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu