Naše produkty

Nejprodávanější

Peruánský ženšen - Maka peruánská - Lepidium Meyenii - semena maky - 5 ks

1001912

Nové

Maka peruánská je dvouletá velice odolná rostlina, vhodná k pěstování jako pokojovka. Roste ve velmi extrémních podmínkách, a je tudíž velmi tolerantní.

Kořen této rostiny je asi 15 cm dlouhý a obsahuje cenné látky, které se uplatňují v tradiční medicíně. Rostlina se používá k posílení kostí a svalů, hlavně u sportovců. Léčivé účinky se využívají také při léčbě neplodnosti. 

Více informací

51 Kčs DPH

Skladem

- +

 
Návod

Jak si vypěstovat ženšen ze semínka?

Semínka je nutné nejdříve namočit na jeden den do vody a provést studenou stratifikaci. Poté jsou semínka připravena na výsev. Jako vhodný substrát se jeví pěstitelský substrát bohatý na živiny či tzv. sadbovací tablety Jiffy. Semínka zatlačíme jemně do půdy, přibližně 0,5 cm hluboko. Abychom zvýšili vlhkost vzduchu, doporučujeme květináč zakrýt igelitovým sáčkem. Klíčení trvá několik týdnů, obvykle však 3–4 týdny. Teplota musí být alespoň 20 °C. Ženšenu vyhovuje slunečné či polostinné stanoviště a písčitohlinitý propustný substrát. Rostlinu je nutné pravidelně zalévat a hnojit. Na zimu rostlinu přemístěte do světlé místnosti, omezte zálivku a vynechejte hnojení. Rostlina je mrazuvzdorná, takže ji můžete nechat i venku, ale v takovém případě rostlinu přes zimu nezalévejte. Nadzemní část rostliny uhyne, ale nemusíte mít strach, na jaře opět obrazí.

 
Detailní informace
Stanoviště:Slunečné
MrazuvzdornostAno

Související produkty

5 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu