Naše produkty

Nejprodávanější

Zázvor lékařský - Zingiber officinale - 1 ks - oddenek

2840031

Nové

Zázvor lékařský - Zingiber officinale - odddenky/řízky

Zázvor lékařský je léčivá a zároveň i užitečná rostlina v kuchyni. Zázvor lékařský je vegetativní rostlina, tedy rozmnožuje se oddenky. Zázvor lékařský se pěstuje jako pokojová rostlina uvnitř, také se jí velice dobře daří ve skleníku. 

Zázvor se dá z jara pěstovat také venku, řízky zasadíme jen těsně pod povrch (1 cm) do země. Důležité je, řízek zasadit do země s pupeny směřujícími nahoru. Po dobu 2 - 3 týdny dáme květináč na slunečné místo, poté ho přemístíme do stínu, jelikož zázvoru více vyhovuje stín či polostín. Květináč by měl být mělký a široký. 

Více informací

97 Kč

Toto zboží není momentálně skladem
 
Návod

Zázvor doporučujeme pěstovat spíše vevnitř, řízky zasadíme jen těsně pod povrch (1 cm) do země. Důležité je, řízek zasadit do země s pupeny směřujícími nahoru. Po dobu 2 - 3 týdny dáme květináč na slunečné místo, poté ho přemístíme do stínu, jelikož zázvoru více vyhovuje stín či polostín. Květináč by měl být mělký a široký. ?Na letní měsíce ho můžeme přemístit ven. Před samotnou výsadbou doporučujeme kořen namočit do vody na 12 hodin. 

Zázvor je dneska velice populární hlavně v boji proti nachlazení či nevolnosti. V tropicke Asii se pěstuje jako koření už od pradávna. Zázvor lékařský je vytrvalá bylina s dužnatým oddenkem zajímavých tvarů. Z oddenku později vyroste až 1 metr vysoký stonek s čárkovitě kopinatými listy. 

Související produkty

5 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu