Naše produkty

Nejprodávanější

Tučnice - Pinguicula - Founcine-le-Bas - prodej semen - 15 ks

1001228

Nové

Tučnice - Pinguicula vulgaris - prodej semen masožravek - pěstování masožravých rostlin

Pinguicula vulgaris, česky tučnice obecná, je pěkná masožravá rostlina chytající kořist na četné drobné žláznaté trichomy (tzv. tentakule) na svých listech. Vyskytuje se v mírném pásu a je schopna vydržet naše mrazivé zimy venku.

Více informací

43 Kčs DPH

Toto zboží není momentálně skladem

 
Návod

Zimu přečkává v přezimovacím pupenu, tzv. hibernaculu. Na jaře vykvétá krásnými fialovými květy. Lokalizovaná forma z Francie.

Jak pěstovat masožravé rostliny tučnice ze semen?

Pěstování je jednoduché, ale je třeba myslet na nutnost chladného zimování ? rostlina je vhodná na celoroční pěstování venku (nehodí se do bytu). V létě stačí rostlině zajistit dostatek rozptýleného světla a silnou zálivku (květináček by měl stát trvale v podmisce s vodou). Substrát volíme chudý, může být kyselý i zásaditý (nejlépe čistou rašelinu, rašelinu s perlitem, vápnitý jíl apod.). V zimě se snažíme mírně snížit zálivku, rostlinu ponecháváme venku.

 

Semínka vyséváme na povrch rašeliny, nikdy je nezasypáváme! Klíčí velice ochotně většinou už tři týdny po výsevu. Pro dosažení lepších výsledků můžeme výsevu zajistit vyšší vzdušnou vlhkost. Je však nutné semena chladově stratifikovat ? nechat je projít několikaměsíčním chladným obdobím, které je nabudí ke klíčení. Nejlepší je využít naší zimy a nechat výsev od ledna venku a s oteplením očekávat první vyklíčené rostlinky. Možné je ale i stratifikovat semena v lednici. Během jednoho až dvou let je tento druh schopný dospět do květuschopné velikosti.

Související produkty

1 další produkt ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu