Naše produkty

Nejprodávanější

Podobné články

Strelície natalská - Strelitzia nicolai - semena- 2 ks

1000712

Nové

Strelície natalská je nádherná a hlavně extravagantní květina pocházející z Afriky, má své jméno po milované manželce krále Jiřího III. Charlottě von Meklenburg-Strelitz, který si ji nechal v roce 1770 přivézt z její domoviny v Africe.

Více informací

31 Kčs DPH

Toto zboží není momentálně skladem

 
Návod

Tato květina dorůstá obvykle výšky 1,2-1,3 m, má zelené oválné listy umístěné na dlouhém řapíku. Listy jsou kožovité a mají silnou střední žilku. Její zářivé květy mají sytě oranžovou barvu s modrými prvky, tvarem i barvou připomínají exotického ptáka a asi i právě proto je opylována jinými ptáky. Tyto skvostné květy a majestátní listy mají velmi dlouhou trvanlivost, proto jsou velmi oblíbené i do květinových vazeb, objevují se na přelomu jara a léta.

Návod na pěstování:

V našich podmínkách se dá pěstovat jen ve sklenících či zimních zahradách, v teplejších zemích se vysazuje v parcích a zahradách. Semena je nutné vysít co nejdříve od obdržení. Nejdříve semena namočit do vody pokojové teploty na 48 hodin. Poté oranžovou část semene odstranit. Semena vyséváme do substrátu pro rostliny ze Středomoří do hloubky 1 - 1,5 cm. Substrát udržujeme neustále vlhký. Ideální teplota ke klíčení je 25 - 30 stupňů. Doba klíčení je 8 - 16 týdnů, klíčení je nepravidelné. 

Související produkty

1 další produkt ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu