Naše produkty

Nejprodávanější

Šanta kočičí růžová Pink Cat - Nepeta nervosa - semena šanty - 15 ks

1000329

Nové

Šanta kočičí - Nepeta nervosa je rostlina, kterou kočky milují. Dorůstá do výšky 60 cm a kvete od června do září. Šanta Pink Cat kvete růžovými kvítky, které se objevují od června do září. Hodí se i na zahrady, kde není nutná každodenní péče, např. na chaty. Mimo jiné je tato rostlina doslova magnetem pro včely. 

Je kompaktního vzůrstu, hodí se i do různých trvalkových záhonů. Je mrazuvzdorná!

 

Více informací

49 Kčs DPH

Skladem

- +

 
Návod

Jak si vypěstovat Šantu kočičí ze semínka?

Pěstování šanty ze semen je velice snadné. Šantě se dobře daří na slunečném stanovišti nebo v polostínu. Šanta kočičí se dá pěstovat i jako pokojová rostlina. Předpěstování březen, duben, od května výsev přímo na stanoviště. Výsev provádíme do hloubky 0,5 cm. Teplota ke klíčení 15 - 20°C, semínka začnou klíčit přibližně za 15 - 21 dní, ale může i později. Spon 30 x 30 cm. Substrát volíme běžný zahradnický s příměsí kompostu.

Další zajímavostí o Šantě kočičí Šanta kočičí působí na kočky přes jejich čichové ústrojí. Když se kočka k rostlině šanta kočičí přiblíží, nejčastěji ji začne čichat a otírat se o ní. Nakonec šantu začne konzumovat. Dobrá nálada kočky je právě způsobená čicháním. Tato nálada trvá u koček přibližně deset minut. Po snězení přichází útlum. Šanta nijak nepůsobí na koťata do osmi týdnů, naopak vzbuzuje u nich odpor. Šanta je pro naše čtyřnohé miláčky zcela neškodná. Kočky se jí nemůžou předávkovat, protože většina koček ví, kdy má dost a další už odmítnou. Šanta nemá žádné vedlejší účinky a není návyková.

18 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu