Naše produkty

Nejprodávanější

Thiram Granuflo - proti kadeřavosti broskvoní - 2 x 15 g

7000345

Nové

Přípravek Thiram Granuflo je postřikový přípravek ve formě ve vodě dispergovatelných granulí. Určený je především k ochraně broskvoní proti kadeřavosti, hrušní proti strupovitosti a stemphyliové skvrnitosti, jabloní proti strupovitosti, jahodníku proti plísni šedé a révy proti plísni šedé. 

Více informací

56 Kčs DPH

Toto zboží není momentálně skladem
 
Návod

Působení přípravku: 
Účinná látka thiram patří do skupiny dithiokarbamátů a příbuzných přípravků. Účinkuje kontaktně a preventivně. Působí vícebodově. Není ohrožena rezistencí.

Příprava aplikační kapaliny:
Odměřené množství přípravku vsypte do nádrže aplikačního zařízení naplněné do poloviny vodou a za stálého míchání se nádrž doplní na stanovený objem.

Upřesnění podmínek aplikace:
Broskvoň:
Proti kadeřavosti broskvoně se doporučuje preventivní ošetření na podzim po opadu listů a dále pak na konci zimy ve fázi nalévání pupenů a pak ve stádiu růžových pupenů. Pokud je růst opožděný v důsledku nevhodných povětnostních podmínek, opakujte postřik v průběhu kvetení. 
Hrušeň:
Proti strupovitosti a černé skvrnitosti se ošetřuje preventivně od fáze zeleného pupence, nebo při objevení prvních příznaků černé skvrnitosti. Ošetření opakujte každých 7 - 14 dní (max. 4 ošetření za rok) podle infekčního tlaku choroby, počasí a růstu rostlin.
Jabloň:
Proti strupovitosti jabloně se ošetřuje preventivně od fáze zeleného pupence až myšího ouška do června v intervalu 7 - 10 (14) dní (max. 4 ošetření za rok) podle infekčního tlaku choroby, počasí a růstu rostlin.
Jahodník:
Proti plísni šedé se ošetřuje preventivně. První ošetření na začátku kvetení (10% květů otevřených), pak opakujte ošetření každých 7 - 14 dní (max. 3 ošetření za rok) až do konce období kvetení.
Réva vinná:
Proti plísni šedé se ošetřuje výjimečně již ve fázi dokvétání, dále ve fázi uzavírání hroznů a ve fázi zaměkání. Nižší dávka z uvedeného rozmezí v révě se použije při ošetření před výskytem, při nižším ohrožení porostu a při kratším intervalu mezi ošetřeními. Ošetření opakujte v intervalu 7 - 14 dní (max. 3 ošetření za rok). 

14 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu