×

Kategorie

Muchovník kanadský - Amelanchier canadensis - osiva muchovníku - 10 ks

×

Muchovník kanadský je ovocný keř dorůstající výšky 2–5 m. Můžete jej znát také pod jeho lidovým názvem indiánská borůvka, protože jeho jedlé plody jsou podobné borůvkám a lze si z nich vyrobit chutnou marmeládu nebo zkonzumovat přímo. Od dubna do května se na tomto keři tvoří bílé květy.

Tato dřevina je nenáročná na pěstování a je mrazuvzdorná. Na zahradě ji můžete využít jako solitéru nebo jako součást jedlého živého plotu

 

Číst víceShow less
33 Kč s DPH
Odešleme dnes, nebo následující pracovní den
Skladem
Kód zboží:
1001915
Přidat k oblíbeným
Popis

Jak si vypěstovat muchovník ze semínka?

Před samotným výsevem doporučujeme semínka stratifikovat po dobu 90–120 dnů, poté vyséváme do substrátu do hloubky přibližně 2 cm. Semínka klíčí nepravidelně, může to trvat týden, nebo dokonce až 3 měsíce, potřebují především stálou teplotu a stále vlhký substrát, ale pozor na přemokření. Až nám semínka vyklíčí přesadíme každé do své vlastní nádoby a umístíme je na místo, kde je dostatečné světlo, teplo a vlhko. Sazenice pěstujeme v interiéru po dobu alespoň 2–3 měsíců, poté je lze umístit v průběhu května a června na konečné venkovní stanoviště. Stanoviště volíme slunečné nebo polostinné s bohatou , výživnou půdou. Zálivka pravidelná, především v suchém období, kdy starší keře pak vydrží i delší období sucha. Před výsadbou sazenic doporučujeme prohnojit půdu kompostem. Rostlina plodí ve druhém nebo třetím roce po výsadbě.

 

Číst víceShow less
Detaily produktu
1001915

Parametry

Výsev:
Celoročně
Stanoviště:
Polostín
Slunečné
Barva květů:
bílá
Doba kvetení:
Duben
Květen
Výsadba
Květen
Červen
Barva plodů
fialová
Možnosti pěstování
Venku
Mrazuvzdornost
Ano
Podobné zboží

Menu

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se