Naše produkty

Nejprodávanější

Pelyněk Černobýl - Artemisia vulgaris - semena pelyňku - 0,01 g

1002010

Nové

Pelyněk Černobýl je vytrvalá bylina, dosahující výšky kolem 100 cm. Rostlina kvete od května do září, jejím plodem jsou nažky.

Ve Střední Evropě roste pelyněk černobýl hlavně podél cest či na rumištích. Hodí se na chaty, kde není možné se o rostlinu pravidelně starat. Tato bylinka nepotřebuje žádnou zvláštní péči a dobře toleruje sucho a méně úrodnou půdu. 

Své využití nachází tento druh pelyňku hlavně v léčitelství, ale také v kuchyni. Pelyněk černobýl podporuje hlavně trávicí činnost, tlumí křeče a zmírňuje menstruační bolesti. V kuchyni se používá jako koření do masitých pokrmů či do polévek. 

Balení o hmotnosti 0,01 g obsahuje přibližně 100 ks semen.

Semena pelyňku jsou velmi drobná.

Více informací

23 Kčs DPH

Skladem

- +

 
Návod

Jak si vypěstovat pelyněk ze semínka?

Semínka si předpěstujeme od března do dubna, nebo jej můžeme celoročně pěstovat doma. Vyséváme na povrch substrátu, rostlinky potřebují ke klíčení světlo a teplotu kolem 20 °C. Doba klíčení je 2–8 týdnů. Ven rostlinky přesazujeme ve druhé polovině května na slunečné či polostinné stanoviště s propustnou, dobře prokypřenou půdou. Čím jsou podmínky pro pěstování méně příznivé, tím vyšší je obsah léčivých látek v rostlině. Listy pelyňku se sklízejí na podzim.

 
Detailní informace
Výsev:Duben, Březen
Výška:100 - 150 cm
Stanoviště:Slunečné
Doba kvetení:Červenec, Červen, Srpen
Možnosti pěstováníVenku
MrazuvzdornostAno

Související produkty

5 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu