Naše produkty

Nejprodávanější

Palma Akaí - Acai - Euterpe oleracea - prodej semen palmy Acai - 2 ks

1001248

Nové

Euterpe oleracea - palma Akaí Acai- rostlina - prodej semen - kvalitní semena na osiva-semena.cz

Palma Akaí - Acaí je štíhlá palma, která se dobře právě pěstuje na parapatech oken. Ani úzký parapet jí nevadí. Palma Acaí má svůj domov v Jizní Americe, u nás je dnes velice populární právě díky svým léčivým účinkům. Palma Akaí plodí plody stejného názvu - tedy Acaí - jsou kulaté o velikosti 2,5 cm.

Více informací

32 Kčs DPH

Skladem

- +

 
Návod

Jak si vypěstovat palmu ze semínka?

Výsev je možný celoročně. Před samotným výsevem máčíme semena několik dní ve vlažné vodě, kterou pravidelně měníme. Semena poté vyséváme přibližně 0,5 cm do hloubky. Doba klíčení je velmi nepravidelná a může být klidně i několik měsíců dlouhá. Palmy klíčí při teplotách 28°C a vyšších. Substrát udržujeme během klíčení mírně vlhký a ideální je také vysoká vzdušná vlhkost. Po vyklíčení rostliny přesuneme na slunečné či polostinné stanoviště, ale ne na přímé slunce s teplotou kolem 20 - 25°C. Substrát volíme dobře propustný, výživný s příměsí rašeliny a písku. Na dno květináče doporučujeme zvolit drenáž v podobě štěrku či hrubého písku. Vhodné je také použít keramzit, aby udržel substrát stále vlhký. Zálivku volíme pravidelnou, v době vegetace a v suchých dnech doporučujeme přidat také rosení listů. V době vegetace také hnojíme. 

V letních měsících můžeme rostlinu přesunout na balkon, v zimním období pak do chladné místnosti s teplotou od 5 do 15°C, omezíme zálivku a nehnojíme.

Související produkty

21 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu