Naše produkty

Nejprodávanější

Podobné články

Palma Jelly - Butia catarensis - osivo palmy - 2 ks

1001314

Nové

Butie je palma pocházející z jižní Ameriky – Brazílie, Argentiny, Uruguaye a Paraguaye.

Jde o palmu se zpeřenými listy, která dorůstá do výšky asi 2 m, v přírodě více. Je vhodná zejména do skleníků či interiérů.

Výhodou této rostliny je její odolnost vůči chladu, krátkodobě zvládne i teploty mírně pod nulou. Další výhodou je její dlouhověkost a také jedlé a sladké plody.

Více informací

31 Kčs DPH

Toto zboží není momentálně skladem

 
Návod

Jak si vypěstovat palmu ze semínka?

Výsev je možný celoročně. Před samotným výsevem máčíme semena několik dní ve vlažné vodě, kterou pravidelně měníme. Semena poté vyséváme přibližně do hloubky 0,5 cm. Doba klíčení je velmi nepravidelná a může být klidně i několik měsíců dlouhá. Palmy klíčí při teplotách 28 °C a vyšších.

Substrát udržujeme během klíčení mírně vlhký a ideální je také vysoká vzdušná vlhkost.

Po vyklíčení rostliny přesuneme na slunečné či polostinné stanoviště, ale ne na přímé slunce s teplotou kolem 20–25 °C. Substrát volíme dobře propustný, výživný s příměsí rašeliny a písku. Na dno květináče doporučujeme zvolit drenáž v podobě štěrku či hrubého písku. Vhodné je také použít keramzit, aby udržel substrát stále vlhký.

Zálivku volíme pravidelnou, v době vegetace a v suchých dnech doporučujeme přidat také rosení listů. V době vegetace také hnojíme. 

V letních měsících můžeme rostlinu přesunout na balkon, v zimním období pak do chladné místnosti s teplotou od 5 do 15 °C, omezíme zálivku a nehnojíme.

Související produkty

Podobné články

21 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu