×

Kategorie

Kiwano - africký meloun - Cucumis metuliferus - osivo kiwana - 8 ks

×

Už jste někdy ochutnali toto exotické ovoce, které má tak lahodnou a zároveň osvěžující chuť? Konzumuje se buď čerstvé nebo se dává do zmrzlinových pohárů.

Kiwano je tedy exoticky vypadající ovoce, které je vlastně druhem melounu. Chuť kiwana se dá přirovnat okurce, banánu či citrónu.

Rostlina má liánovitý růst, její výhonky mohou dosahovat délky až několika metrů. 

Číst víceShow less
45 Kč s DPH
Odešleme dnes, nebo následující pracovní den
Skladem
Kód zboží:
1001032
Přidat k oblíbeným
Popis

Jak si vypěstovat meloun ze semínka?

Semena nejdříve namočíme na 1–2 dny do vlažné vody. Výsev provádíme ideálně v březnu do substrátu max do hloubky 1 cm. Doba klíčení je 4–6 týdnů při teplotě min. 18 °C. Tato doba může být i delší. 

Rostliny přesazujeme ven v druhé polovině května do sponu 1 x 1 m. Teplota nesmí klesnout pod 15 °C. Nejvhodnější je pěstování ve skleníku, ale rostlinám se bude dařit i na teplém a slunečném stanovišti. Nemá ráda ovšem velké kolísání teplot či časté přeháňky. 

Melounům vyhovuje lehká a kyprá půda, s dostatkem živin. Kiwano pěstujeme vždy s oporou, pro jeho liánovitý růst.

 

 

Číst víceShow less
Detaily produktu
1001032

Parametry

Výsev
Březen
Výška
200 a více cm
Stanoviště
Slunečné
Možnosti pěstování
Doma
Venku
Mrazuvzdornost
Ne
Vegetační doba
Trvalky
Odrůda
Nehybridní
Co ještě můžete potřebovat?
103 Kč s DPH
Přípravek má pozitivní vliv na klíčení osiv a následný růst. Růstový stimulátor můžeme aplikovat na všechny druhy rostlin postřikem na list nebo zálivkou do půdy. Přípravek má vzhledem k obsahu huminových látek...
136 Kč s DPH
Praktická lopatka co se neohne Velmi kvalitní lopatka, trvanlivá a může se ostřit. Je vyrobena z pevného polyamidu vyztuženého skelnými vlákny. Odolává teplotám v rozmezí -40 až +150°C a je 100 procentně recyklovatelná.
159 Kč s DPH
Kultivátor od značky Fiskars je velice trvanlivý nástroj, který se neohne. Obsahuje pevný polyamid vyztužený skelnými vlákny. Odolává teplotám v rozmezí -40 °C až +150 °C a je 100% recyklovatelný. Může se ostřit. Má...
76 Kč s DPH
Cererit - je univerzální kapalné hnojivo se stopovými prvky. Svým složením patří kapalný Cererit ke komplexním hnojivům, zajišťující rostlinám všechny důležité živiny, potřebné pro jejich vývoj a růst. Má široké...
Zákazníci také nakoupili

Menu

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se