Naše produkty

Nejprodávanější

Albízie - Albizia lebbeck - prodej semen - 4 ks

1001425

Nové

Albízie - Albizia lebbeck - prodej semen

Pokud hledáme do své zahrady opravdu neobyčejně vyhlížející ozdobný strom, pak nás určitě na první pohled ohromí albízie.  Albízie lebbek pravděpodobně pochází z jižní Asie, především tropických oblastí Indie, Barmy, Malajsie, Filipín, ale vyskytuje se také v Jižní Americe.

Více informací

35 Kčs DPH

Toto zboží není momentálně skladem

 
Návod

Jedná se o poměrně rychle rostoucí strom s krásnou deštníkovou korunou, zajímavě dělenými speřenými listy a bílými štětičkovitými, nápadně vonícími květy. Ve své domovině může dorůstat i výšky 30 m, v našich podmínkách dorůstá většinou výšky kolem 5 m. Používá se k výrobě nábytku, podlah a dýh.

Jak pěstovat rostlinu Albízie ze semen?

Rostlina má ráda polostín i slunné místo v zahradě. Špatně snáší větrná místa. Během vegetační doby je dobré, aby kořeny byly neustále vlhké, ale ne příliš mokré. Hnojení se doporučuje po 14 dnech. V zimě zaléváme méně, ale dbáme na to, aby kořeny zcela nevyschly. Příliš vydatná zálivka může totiž zapříčinit plíseň kořenů a následný zánik rostliny. Naopak nedostatečná zálivka způsobuje opadávání listů. Albízie se poměrně dobře rozmnožuje semeny i kořenovými řízky. Klíčivost semen je v tomto případě dost vysoká.  Před samotným procesem klíčení je však nutné narušit tvrdou slupku semene, nejlépe teplou vodou. Do skořápky semene uděláme malý otvor, kterým se dovnitř dostane voda. Semeno pak ponoříme do nádoby s vlahou vodou (maximálně 50-60°C). V žádném případě to nesmí být voda vroucí. V následujících dnech vodu neustále obnovujeme. Po třech až čtyřech dnech může klíčení pokračovat v substrátu. Semena bychom měli na zeminu pouze položit, případně jemně vtisknou. Albízie vyžaduje dobře propustnou písčitohlinitou půdu. Tato rostlina může být krásnou dominantou naší zahrady.

Související produkty

30 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu