Naše produkty

Nejprodávanější

Kananga vonná - Ylang Ylang - Cananga odorata - semena - 4 ks

1001936

Nové

Kananga vonná- lat. název Cananga odorata, jinak nazvaná Ylang Ylang je vysoce vonící rostlina z oblasti Malajsie a Indonésie. U nás se pěstuje Kananga jako pokojová rostlina, která může hezky vonět na Vašem parapetu. Někdy se ji říká také Strom parfému. Rostlina pochází z tropických oblastí Filipínů. U nás se pěstuje v zimní zahradě či na okně v pokoji. 

 Kananga vonná je extrémně vonící rostlina, se senzačními léčivými účinky. Silice z rostliny Kananga jsou vhodné na inhalaci při napětí či stresu a úzkosti. Také pomáhá při bolestech hlavy či migrény. Kananga se dá použít i zevně, zejména při masážích odstraňující svalové napětí. Koupele s rostlinou Kananga jsou vhodné pro vyšší koncentraci. Je známá jako afrodiziakum pod názvem makasarský olej.

 

Více informací

67 Kčs DPH

Toto zboží není momentálně skladem

 
Návod

Jak si vypěstovat kanangu ze semínka?

Nejdříve obal semen lehce narušit např. pilníkem. Klíčení semen Kanangy se urychlí pokud semínka nejdříve namočíme do teplé vody na jeden den. Doporučujeme semena Kanangy zasadit do zeminy s dobrou drenáží do hloubky 0,5 - 1 cm. Ideální teplota je 28 - 30 stupňů. Klíčení trvá obvykle 6 - 8 týdnů. Rostlina Ylang Ylang preferuje slunné stanoviště a pravidelnou zálivku.Teplota by měla být celoročně kolem 25°C, důležitá je také dostatečná vlhkost vzduchu.

Související produkty

30 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu