×

Kategorie

Oman pravý - Inula helenium - osiva omanu - 20 ks

×

Oman pravý je mohutná vytrvalá léčivka pocházející ze střední Asie a může dorůstat do výšky až 2 metry.

Oman se v lidovém léčitelství využívá k léčení dýchacích a trávicích potíží v podobě čaje nebo obkladů. Květy omanu jsou výrazné žluté barvy, kterým se také říká koňské oko.

Kořen byl v době starověku využíván ke konzumaci nebo rituálnímu vykuřování.

Balení obsahuje 20 ks semen.

Číst víceShow less
24 Kč s DPH
Odešleme dnes, nebo následující pracovní den
Skladem
Kód zboží:
1001538
Přidat k oblíbeným
Popis

Jak si vypěstovat oman ze semínka?

Semínka vyséváme na konečné stanoviště od března do května, je lepší si oman předpěstovat doma nebo na pařeništi od února do dubna. Semena omanu klíčí v závislosti na podmínkách asi 2–4 týdny. Oman je mrazuvzdorný, tudíž jej pěstujeme jako klasickou trvalku. Stanoviště by mělo být slunečné s propustnou, hluboce zoranou a výživnou půdou. Rostlina vyžaduje pravidelnou zálivku a je třeba ji pravidelně zastřihávat a zaštipovat květy k posílení kořenu.

Číst víceShow less
Detaily produktu
1001538

Parametry

Výsev
Březen
Duben
Únor
Výška
150 - 200 cm
Stanoviště
Slunečné
Barva květů
Žlutá
Doba kvetení
Srpen
Září
Červen
Červenec
Mrazuvzdornost
Ano
Co ještě můžete potřebovat?
58 Kč s DPH
Klasický plastový matný truhlík, který má širším horní lem ohnutý směrem ven. Zhotoven v šedohnědé barvě. Truhlík je obdélníkového tvaru a je vhodný zejména pro balkonové rostliny, bylinky a různá sezónní aranžmá v...
68 Kč s DPH
Přírodní organický lisovaný kokosový substrát. Obsahuje kokosová vlákna. Má vysokou vodní jímavost. Velice dobře saje a drží vlhkost, takže po zalití vodou vznikne z jedné slisované cihly velké množství substrátu....
136 Kč s DPH
Praktická lopatka co se neohne Velmi kvalitní lopatka, trvanlivá a může se ostřit. Je vyrobena z pevného polyamidu vyztuženého skelnými vlákny. Odolává teplotám v rozmezí -40 až +150°C a je 100 procentně recyklovatelná.

Menu

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se