Naše produkty

Nejprodávanější

Pimentovník lékařský - rostlina Pimenta dioca - prodej semen - Nové koření - semínka - 4 ks

1002828

Nové

Pimentovník lékařský - Pimenta dioca - Nové koření - semínka 4 ks

Pimentovník lékařský má svůj domov na Jamajce, jedná se o stromek podobný pepři. Je to stálezelený strom, jehož plody jsou bobule, ze kterých se dělá tzv. Nové koření. Bobule se sklízejí nezralé a suší se. Svou chutí připomínají skořice či hřebíček. Toto koření se používá do polévek, marinovaných ryb či k masu. 

 

Více informací

66 Kčs DPH

Toto zboží není momentálně skladem

 
Návod

Jak si vypěstovat pimentovník ze semínka?

Rostlina je poměrně náročná na pěstování, jelikož klíčení může trvat 14 dní, ale klidně i 3 měsíce. Ideální teplota ke klíčení se pohybuje od 25°C do 30°C.Jelikož se jedná o exotickou rostliny, vyžaduje slunečné stanoviště s lehkým, dobře propustným substrátem, který je nutno udržovat neustále vlhký. Semena se vysévají celoročně. Před samotným výsevem je dobře je namočit na 24 hodin do vlažné vody.

Rostlina vyžaduje na živiny bohatou půdu a vlhké klima, roste ale i ve stepních oblastech. Začíná kvést a plodit po 7 roce. Plody se sklízejí před dozráním v celých latách, teprve potom otrhávají a suší. Tak získávají typickou hnědavou barvu a svraskalý povrch. Rostlina není mrazuvzdorná, proto je nutné ji na zimu přemístit do chladné místnosti a omezit zálivku a hnojení.

Související produkty

30 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu