×

Kategorie

Ginkgo biloba - Jinan dvoulaločný - semena Ginkga - 2 ks

×

Latinský název: Ginkgo Biloba

Jinan Dvoulaločný je patrně nejstarší rostlina naší planety. Jedná se o tradiční činskou léčivku a je přímým potomkem kapraďorostů. Jedná se o zcela unikátní rostlinu, jelikož svým obsahem až 60 - ti flavonoidů, terpenů a organických látek, jejichž strukturu nedokáže zatím přesně určit ani moderní věda.

Gingko biloba je v dnešní době velice populární rostlina. Má vynikající léčebné účinky, které pocházejí z jeho listů. Listy obsahují látky, které účinně pomáhají proti léčbě astmatu, při poruchách sluchu, zraku a na senilitu. Ginkgo také obsahuje antioxidační enzym s atomy železa. Odstraňuje pocity netečnosti a únavy, zlepšují paměť a dodávají člověku pocit větší pohody. V důsledku perfektního prokrvení a tonizace mozku zvyšuje schopnost soustředit se a snižuje únavu, což se projeví hlavně při práci či studiu, kdy je pořeba více se soustředit.

 

 

 

Číst víceShow less
47 Kč s DPH
Odešleme dnes, nebo následující pracovní den
Skladem
Kód zboží:
1001008
Přidat k oblíbeným
Popis

Jak si vypěstovat Ginkgo bilobu ze semínka?


Semena se dají vysévat po celý rok. Obal semene nejdříve lehce narušíme pilníkem, semena pak namočíme na 24 hodin do vody. Poté musí semena projít tzv. studenou stratifikací, tzn. semena uložíme do písku a vložíme na měsíc do ledničky. Stratifikovaná semena vysejeme do spařeného hlinipísčitého substrátu, ideální je substrát pro rostliny ze Středomoří. Klíčení trvá přibližně 3 týdny, ale může být i delší. Mladé, zakořeněné semenáčky přesadíme do zahradního substrátu s příměsí písku. Pozor na vlhká a mokrá stanoviště, ta rostlině nevyhovují.

Číst víceShow less
Detaily produktu
1001008
Co ještě můžete potřebovat?
181 Kč s DPH
Jinan dvoulaločný, zvaný také ginkgo biloba, je dvoudomý opadavý strom. Je jediným druhem rodu jinan z monotypické čeledě jinanovitých. Jedná se o jednu z nejstarších rostlin naší planety. Ginkgo biloba působí...
136 Kč s DPH
Praktická lopatka co se neohne Velmi kvalitní lopatka, trvanlivá a může se ostřit. Je vyrobena z pevného polyamidu vyztuženého skelnými vlákny. Odolává teplotám v rozmezí -40 až +150°C a je 100 procentně recyklovatelná.
Zákazníci také nakoupili
44 Kč s DPH
Zboží již nemáme v nabídce, náhradu najdete zde: https://www.osiva-semena.cz/82-tulipany Tulipán Carneval lady je hvězda mezi tulipány. Jeho žluto oranžový květ je velmi podobný pivoňce. Rostlina má silné stonky,...

Menu

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se