Naše produkty

Nejprodávanější

Mýdelník pravý - rostlina Sapindus saponaria - prodej semen mýdelníku - 3 ks

1002747

Nové

Mýdelník pravý - latinský název Sapindus saponaria - prodej semen mýdlových ořechů

Mýdlový strom neboli mýdelník je rostlina známá hlavně díky obsahu saponinu. Mýdelník je strom, který ve své domovině v Číně či Japonsku- dorůstá až do výšky kolem 10 metrů. U nás se mýdelník hodí k pěstování jako pokojová rostlina, v letních měsících se dá dát na balkón či terasu. Mýdelník se dá mimo jiné hezky tvarovat do bonsají. 

Listy mýdelníku jsou světle zelené a intenzivně vonící. Pozdějí se na mýdelníku vytvářejí světle oranžové plody, které se pozdějí přemění do černé barvy. Plody jsou zvláštní hlavně tím, že když se dostanou do styku s vodou, začnou pěnit a vytvářejí bílou pěnu. Mýdlové kameny jsou v oblibě k praní hlavně pro kojence. 

Více informací

53 Kčs DPH

Toto zboží není momentálně skladem

 
Návod

Pěstování mýdelníka ze semen:

Mýdelník potřebuje dostatek slunce, snese však i polostín. Mýdelník je sice mrazuvzdorný, ale doporučujeme ho pěstovat jako pokojovou rostlinu. Ideálná teplota k přezimování je 12 - 18 stupňů. Pěstování Mýdelníku je možné během celého roku. Semínka doporučujeme po obdržení nejlépe co nejrychleji zasadit. Nejdříve semena namočíme na 48 hodin do teplé vody.

11 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu