Naše produkty

Nejprodávanější

Česneková tráva - Tulbaghia violacea - semena česnekové trávy - 5 ks

1000503

Nové

Česneková tráva - lat. název Tulbaghia violacea je účinná rostlina při odpuzování krtků a hrabošů. V létě jí můžeme zasadit do záhonu, v zimě je potřeba jí vyhrabat a přemístit dovnitř, jelikož rostlina není mrazuvzdorná. Rostlina Česneková tráva je vskutku velice oblíbená rostlina hlavně pro milovníky česneku. Tato rostlina nám nabízí celoroční sklizeň chuťově unikátních a zároveň barevně atraktivních listů.

Rostlina Tulbaghia pochází původně z Jižní Afriky. Dorůstá až do výšky kolem 40 centimetrů. Jedná se o okrasnou a zároveň jedlou rostlinu.

Více informací

59 Kčs DPH

Skladem

- +

 
Návod

Jak si vypěstovat česnekovou trávu ze semínka?

Výsev provádíme celoročně, do hloubky přibližně 0,5 cm. Rostlina klíčí přibližně 1 - 2 měsíce. Stanoviště volíme slunečné s dobře propustnou, humózní půdou, kterou udržujeme stále vlhkou. Vyhovuje jí pravidelná zálivka a občasné přihnojení. Rostlinu můžeme pěstovat také venku, ale snese pouze mírnou zimu (přikryjeme mulčovací kůrou, či chvojím), proto ji raději přemístíme do chladné světlé místnosti s teplotou kolem 10°C.

Rostlinu lze sklízet celoročně, podobně jako pažitku. Vždycky si odřízneme potřebné množství stébel. Stébla lze i zamrazit.

16 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu