Naše produkty

Nejprodávanější

Podobné články

Ohňový strom - Delonix královská - Delonix - semena - 6 ks

1001102

Nové

Ohňový strom neboli Delonix královská je krásná tropická rostlina pocházející z ostrova Madagaskar. Mnoho z nás ani neví, jak jednoduše jde pěstovat u nás jako pokojová rostlina. Udělejme si z našeho okenní parapetu lehký "výlet" do exotiky.

Více informací

52 Kčs DPH

Skladem

- +

 
Návod

Proč se mu říká Ohňový strom?

Je to díky jeho mimořádně otevřeným květum, které jsou široké až 15 cm. Delonix je těmi to šarlatově rudými květy doslova zaplaven. Proto, v době jeho květu vypadá, jako by hořel - z toho je odvozen jeho název.

Jak se pěstuje Ohňový strom - Delonix královská ze semen?

Semena se dají vysévat během celého roku. Doporučujeme, semínka zasét co nejdříve jak k Vám dorazí. Nejdéle však 6 týdnů od koupě.

Nejdříve musíme obal semínka s pilníkem či šmirglovacím papírem trochu narušit. Potom semínka opláchneme v teplé vodě - použijte prosím tu nejteplejší, která Vám teče z kohoutku.

A poté semena dáme do velmi teplé vody na dva dny.

Substrát zvolíme buď pro pokojové rostliny nebo sadbovací tablety. Nezapomeneme substrát smíchat s dobrou drenáží, můžeme použít perlit.

Semínka zasadíme do substrátu 1 až 2 cm hluboko. Nádobu se semeny umístíme na slunečné místo s teplotou mezi 24° und 28° C. Klíčení trvá pár týdnů.

Související produkty

30 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu