Naše produkty

Nejprodávanější

Taka velkokvětá - Tacca chantrieri - semena Taky - 3 ks

1000731

Nové

Latinský název: Tacca chantrieri - (přezdívaná Batman, netopýří rostlina)

Tato nevšední rostlina kvetoucí s nevšedními květy se dá pěstovat jako pokojová rostlina. Barva květu se pohybuje od černé, přes fialovou až po tmavě hnedou. Květ při troše fanzazie připomíná kolibříka či netopýra.

Více informací

49 Kčs DPH

Skladem

- +

 
Návod

Jak pěstovat Taku velkokvětou?

 

Pěstování této rostliny poněkud náročnější. Nevyséváme ji přímo do substrátu, ale do vyšší sklenice na zavařování, na jejíž dno volně rozházíme několik špejlí, tak aby vzniknul rošt, na který budeme klást další vrstvy. Špejle poklademe několika vrstvami papírových kapesníků, na které položíme vrstvu buničiny, kterou navlhčíme dešťovou vodou a poklademe semínky. Zavařovací sklenici přikryjeme igelitovou fólií a tu proděravíme, aby k semenům měl přístup vzduch a ta nezačala plesnivět. Celou nádobu umístíme na světlé místo, nejlépe nad topení. Vyklíčené rostlinky přesuneme do výživného substrátu, nejlépe do samozavlažovacího květináče.

 

Taka velkokvětá je také nazývaná netopýří květina, květina Batman.

Květ rostliny Taka (latinský název: Tacca chantrieri) nás upoutá na první pohled. Květina má nevšední tvar, a barva je načernalá. Dá se vypěstovat i ze semínek, pěstování vyžaduje trochu trpělivosti. Pochází ze stinnycý lesů jihovýchodní Asie.

 

Související produkty

30 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu