Naše produkty

Nejprodávanější

Novinka

Okrasné zelí Crane F1 bílé - Brassica oleracea - semena - 20 ks

1003205

Nové

Okrasné zelí Crane F1 bílé vytváří 60 až 80 cm dlouhé stonky. Na koncích vyrůstají menší zelené hlávky, jejichž střed se při poklesu teplot zbarvuje do smetanově bílé barvy.

Toto zelí není určené ke konzumaci. Používá se ale s oblibou k dekoraci, zahrad, truhlíků a květináčů či vázaných kytic.

Více informací

58 Kčs DPH

Skladem

- +

 
Návod

Již v průběhu března můžete začít s předpěstování. Nejprve je třeba nechat semena vyklíčit, 1 - 2 týdny při teplotě 18 - 20 °C. V květnu pak rostliny přesazujeme do venkovních stanovišť, nejlépe na slunečná místa. Další variantou jak okrasné zelí pěstovat, je přímo vysít semena ven v období května až července. V tomto případě je dobré využít půdu po pěstování rychle rostoucí zeleniny, například ředkviček.

Půdu pro okrasné zelí volíme hlinitopísčitou a humózní. Rostliny sázíme do sponu 30 x 30 cm. Aby nedošlo k přebytku dusíku v půdě nebo namrzání rostlin při poklesu teplot, nikdy nehnojíme chlévským hnojem. Mohlo by také dojít k potlačení vybarvování rostliny. Mladé rostliny přihnojujeme tekutým nebo granulovaným hnojivem.

Okrasné zelí dokáže odolat nízký teplotám, i teplotám pod nulou. Vybarvuje se v létě, kdy noční teploty klesají pod 10 °C. Avšak i v zimě si dokáže zachovat svůj dekorativní nádech. Rostlinám dopřejeme dostatečnou zálivku, kterou při nižších teplotách omezíme a v průběhů mrazů omezíme úplně.

 
Detailní informace
Výsev:Březen
Výška:60 - 80 cm
Stanoviště:Slunečné
Barva květů:bílá, zelená

Související produkty

7 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu