×
Klikněte pro zobrazení více produktů
Bohužel jsme nic nenašli :-(
PPL Parcelshop

Kategorie

Netýkavka Beacon Bright Red F1 - Impatiens walleriana - osivo netýkavky - 15 ks

×

Netýkavka Beacon Bright Red F1, též známá jako africká balzamína, je oblíbená letnička, která pochází z tropického Zanzibaru a východní Afriky

Konkrétně tato hybridní odrůda kvete drobnými výrazně červenými květy již od jara až do konce léta. V našich podmínkách ji pěstujeme jako okrasnou balkónovou rostlinu – perfektně ozdobí truhlíky i závěsné květináče, též se neztratí i v záhonku.

Prosperuje na chráněných i slunečných stanovištích. Její výška se pohybuje v rozmezí 25–30 cm a šířka přibližně 30–35 cm.

Netýkavky odrůdy Beacon jsou speciálně vyšlechtěny jako rezistentní proti většině plísňovým onemocněním, které způsobuje Plasmopara obducens.

Číst víceShow less
56 Kč s DPH
Skladem
Kód zboží:
1002218
Přidat k oblíbeným
Popis

Jak si vypěstovat netýkavku ze semínka?

Semena netýkavky je možné vysévat od února do března na substrát a zahrnout je jen slabou vrstvou zeminy. Teplota ke klíčení by měla být ideálně 20–24 °C.

Pěstování netýkavky ze semen vyžaduje už jisté pěstitelské zkušenosti. Vzrostlé semenáčky vyjednoťte na 3 x 3 cm, po přesazení je nejlepší rostlinky pěstovat při teplotě okolo 16 °C

Rostliny nepřemisťujte ven dříve, než ve druhé polovině května. Stanoviště má netýkavka nejraději slunečné či polostinné. Půdu potřebuje dobře propustnouvýživnou, s pH 5,5–6,5.

Rostlina vyžaduje pravidelnou zálivku

Číst víceShow less
Detaily produktu
1002218

Parametry

Výsev
Březen
Výška
20 - 40 cm
Stanoviště
Polostín
Slunečné
Barva květů
Červená
Doba kvetení
Duben
Květen
Srpen
Červen
Červenec
Možnosti pěstování
Venku
Mrazuvzdornost
Ne
Vegetační doba
Letničky
Odrůda
Hybridní F1
Mohlo by se také hodit
8 produktů ve stejné kategorii

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se