×

Kategorie

Mexická mini okurka - Zehneria scabra - osivo mexické okurky - 5 ks

×

Mexická mini okurka vytváří malé okurky, které se jsou vhodné hlavně do salátů. Dosahují délky 2–3 cm.

Rostlina pochází ze Střední Ameriky. Svou chutí připomínají salátové okurky i jsou stejným způsobem konzumovány. Hodí se nakrájené do salátů.

Okurce mexické se dobře daří na teplém a slunečném stanovišti. Až rostlina dosáhne jednoho metru, začne vytvářet žluté květy. Je důležité rostlinu podepřít. 

Číst víceShow less
39 Kč s DPH
Odešleme dnes, nebo následující pracovní den
Skladem
Kód zboží:
1003407
Přidat k oblíbeným
Popis

Jak si vypěstovat mexickou okurku ze semínka?

Výsev semen mexické mini okurky se provádí od března do dubna. Ideální teplota ke klíčení je 18 stupňů. Doporučujeme je předpěstovat ve skleníku. Od května se rostlina smí přesazovat ven. Doba klíčení se pohybuje okolo 1 - 2 týdn, ale může být i delší, záleží na pěstebních podmínkách. Důležité je rostlinám dopřát dostatek tepla. Substrát by měl být výživný s mírnou zálivkou. Ven rostliny přesazujeme do lehké, propustné půdy na slunečné stanoviště ve druhé polovině května. Aby rostliny neprochladly, doporučujeme je zakrýt netkanou textilií. Ideální spon je 50 x 100 cm. 

Číst víceShow less
Detaily produktu
1003407

Parametry

Odrůda
Nehybridní
Co ještě můžete potřebovat?
Zákazníci také nakoupili
33 Kč s DPH
Zboží již nemáme v nabídce, náhradu najdete zde: https://www.osiva-semena.cz/134-lilek Latinský název: Solanum melongena Jedná se o krásnou odrůdu Lilku, která pochází původně z Taiwanu, z města Pingtung. Plody...
52 Kč s DPH
Sponka na motouz je určena ke snadnému vyvazování rostlin. Vzhledem k tomu, že má zaoblené hrany, nehrozí poničení stonku rostliny.  Sponka je vybavena větracími otvory, které zamezují tvorbě plísní, má také vodítko...

Menu

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se