Naše produkty

Nejprodávanější

Podobné články

Mangold řapíkatý červený - Rhubarb Chard - Beta vulgaris - semena mangoldu- 75 ks

1001221

Nové

Mangold řapíkatý červený - Rhubarb Chard - kvalitní osivo na www.osiva-semena.cz

Rostlina mangold červený Rhubarb Chard má hned několik výhod pro naší zahrádku. Barva sytě červená se hodí jak do zeleninového záhonu tak i do záhonku s kvetoucími kytičkami. Určitě ji ani v jednom nepřehlédneme.

Více informací

18 Kčs DPH

Skladem

- +

 
Návod

Další výhodou červeného mangoldu je fakt, že ani při vaření neztrácí svou sytou barvu. Mangold se v kuchyni používá stejným způsobem jako špenát. Dětem, kterým nechutná špenát můžeme zkusit dát mangold, většinou má u nich větší oblibu. Jedná se o červenolistou formu mangoldu, která je určená pro postupnou sklizeň řapíků k přímé kuchyňské spotřebě. Rostliny s kořenovým balem a zakrácenými listy můžeme krátkodobě skladovat.

Jak pěstovat mangold červený ze semen?

Vhodná doba na výsev semen mangoldu červeného jsou jarní měsíce březen až květen. Mangold můžeme pěstovat také na okenním parapetu. Ideální teplota ke klíčení je 15 až 20 stupňů. Klíčení obvykle trvá 10 až 14 dní.

Rostlina mangold červený preferuje normální půdu bohatou na živiny. Mangoldu červenému se dobře daří na slunečném stanovišti, pak se jeho listy zabarví do krásné červené barvy.

Související produkty

7 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu