Naše produkty

Nejprodávanější

Podobné články

Maceška Hiemalis modrobílá - Viola wittrockiana - prodej semen macešek - 200 ks

1001831

Nové

Maceška Hiemalis - modrobílá - Viola wittrockiana - prodej semen

Maceška Hiemalis se lidově nazývá také jako Violka. U nás se pěstuje jako dvouletá rostlina. Macešky kvetou na jaře, od dubna do června. Macešku Hiemalis můžeme vysévat dva krát ročně. Buď na jaře nebo na podzim. Semínka macešky pokryjeme zeminou, dáváme pozor, aby nám výsev nezaschl. 

Macečka Hiemalis je úžasná hlavně v tom, že pokud ji vysejeme v červnu či v červenci, vykvete nám hned dva krát. Už v září se dočkáme krásných kvítků. Je důležité pro macešky zvolit substrát s dostatkem živin. Poloha může být polostinná. Spon: 15 x 15 cm. 

Více informací

29 Kčs DPH

Skladem

- +

 
Návod

Jak si vypěstovat macešku ze semínka?

Semínka macešek si předpěstujeme v červnu doma a v srpnu u přesazujeme do nádob. Na venkovní stanoviště doporučujeme přesadit až v následujícím roce. Semena vyséváme jen na povrch substrátu a pouze lehce zahrneme. Klíčení trvá přibližně 1 - 2 týdny při teplotě 16 - 20°C. Teplota by neměla klesnout pod 15°C. Spon volíme 20 x 20 cm. Stanoviště vyhovuje maceškám slunečné či polostinné s dobře propustným, humózním substrátem. Na zimu doporučujeme zakrýt chvojím.

Související produkty

Podobné články

Macešky ozdobí záhon i truhlík

Chcete mít v truhlíků krásné macešky? Na výsev je stále čas do konce měsíce!

Květinové truhlíky

Udělejte si krásné květinové truhlíky u Vás

12 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu