Naše produkty

Nejprodávanější

Angínovník čínský - Iris domestica - semena Angínovníku - 5 ks

1002214

Nové

Angínovník čínský

je nenáročná pokojová dekorativní rostlina, která je navíc velmi léčivá. Angínovník pochází z Asie, z tropických oblastí. Angínovník svým vzhledem velice přpomíná Kosatce, má zářivě žluté až oranžové tygrované květy, které vydrží kvést velmi dlouho. 

Rostlina pomáhá při léčení nachlazení či angíny. Obsahuje léčivé glykosidy, které mají schopnost dezinfikovat a hojit sliznice. 

Více informací

63 Kčs DPH

Skladem

- +

 
Návod

Pozor- rostlina Angínovník může být ve větších dávkách jedovatá!

Jak pěstovat rostlina Angínovník čínský ze semen

Rostlina preferuje slunné stanoviště a propustnou humózní půdu. Rostlina je mrazuvzdorná až do mínus 20 stupňů. Semínka jsou relativně velká a černá, před samotným výsevem je doporučujeme nejlépe jemně narušit jejich obal. Použijte na to pilník. Semínka pak dáme do vody na 24 hodin, aby byla dost vlhká. Poté doporučujeme provést stratifikaci. Tzn. semínka dáme do písku a do igelitového sáčku a vložíme na 14 dní do lednice. Semena mají dobrou klíčivost při pokojové teplotě. Semena klíčí na povrchu substrátu za teplot 15 - 25°C. Semínka klíčí velmi dobře během cca 60 dní., pozor - klíčení je nepravidelné. Vyšší teplota jim při klíčení dělá jen dobře.

Související produkty

30 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu