×

Kategorie

Katalpa severní - Catalpa speciosa - osivo katalpy - 8 ks

×

Katalpa severní je odrůda katalpy pocházející z Ameriky. Jedná se o krásný listnatý opadavý strom, který se liší od ostatních odrůd svým vzrůstem, dorůstá do výšky 10–20 m. Díky své výrazně tvarované koruně a velkým srdčitým listům je stále více populární v okrasných zahradách.

Kvete v průběhu června a července bílými květy, které vyrůstají v latách. Plody katalpy jsou úzké tobolky dlouhé až 45 cm. Je nenáročný na pěstování a velmi se mu daří i v naších podmínkách.

Číst víceShow less
43 Kč s DPH
Odešleme dnes, nebo následující pracovní den
Skladem
Kód zboží:
1001049
Přidat k oblíbeným
Popis

Jak si vypěstovat katalpu ze semínka?

Semena můžeme vysévat doma celoročně. Před samotným výsevem je namočíme do teplé vody na 12–24 hodin a poté je po dobu 3–4 týdnů necháme projít studenou stratifikací v ledničce. Po vyjmutí z lednice semena vysejeme do substrátu do hloubky 1–2 mm. Stanoviště volíme teplé, slunečné, ne přímé slunce. Klíčení trvá přibližně 1–2 týdny nebo déle. 

Mladé stromy jsou náchylné na chlad a zimu, proto doporučujeme výsadbu na konečné stanoviště až po posledních mrazech a na zimu katalpu překrýt. Katalpy jsou velmi nenáročné na pěstování, vyhovuje jim téměř jakékoli stanoviště s jakoukoli půdou, pouze nedoporučujeme výsadbu do výsušné půdy.

Číst víceShow less
Detaily produktu
1001049

Parametry

Výsev:
Celoročně
Výška:
200 a více cm
Stanoviště:
Polostín
Slunečné
Barva květů:
bílá
Možnosti pěstování
Venku
Mrazuvzdornost
Ano
Podobné zboží
207 Kč s DPH
Hydrosorb Plus je pomocná půdní látka pro zapravení do substrátu. Obsahuje vododržnou látku s výživou (mleté dřevní vlákno a mleté přírodní materiály) organo-minerální hnojivo NPK 8-3-5 minerální podíl – plagioklas,...

Menu

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se