×

Kategorie

Katalpa Fargesova - Catalpa fargesii - osivo katalpy - 8 ks

×

Katalpa Fargesova je odrůda katalpy pocházející z Číny a byla objevena teprve na počátku 20. let. Jedná se středně vysoký, opadavý strom, dorůstající do výšky 8 m, rostoucí středně rychle. Díky své výrazně tvarované koruně a velkým srdčitým listům je populární jako solitéra, často se také využívá v parkových zahradách. 

Kvete v průběhu června a července velkými trubkovitými květy, které přitahují pohledy kolemjdoucích, tak včely či čmeláky. Je mrazuvzdorná a velmi odolná vůči podmínkám a znečištěnému ovzduší.

Číst víceShow less
43 Kč s DPH
Odešleme dnes, nebo následující pracovní den
Skladem
Kód zboží:
1000541
Přidat k oblíbeným
Popis

Jak si vypěstovat katalpu ze semínka?

Semena můžeme vysévat doma celoročně. Před samotným výsevem je namočíme do teplé vody na 12–24 hodin a poté je po dobu 3–4 týdnů necháme projít studenou stratifikací v ledničce. Po vyjmutí z lednice semena vysejeme do substrátu do hloubky 1–2 mm. Stanoviště volíme teplé, slunečné, ne přímé slunce. Klíčení trvá přibližně 1–2 týdny nebo déle. 

Mladé stromy jsou náchylné na chlad a zimu, proto doporučujeme výsadbu na konečné stanoviště až po posledních mrazech a na zimu katalpu překrýt. Katalpy jsou velmi nenáročné na pěstování, vyhovuje jim téměř jakékoli stanoviště s jakoukoli půdou, pouze nedoporučujeme výsadbu do výsušné půdy.

Číst víceShow less
Detaily produktu
1000541

Parametry

Výsev:
Celoročně
Stanoviště:
Polostín
Slunečné
Stín
Doba kvetení:
Červen
Červenec
Mrazuvzdornost
Ano
Podobné zboží
207 Kč s DPH
Hydrosorb Plus je pomocná půdní látka pro zapravení do substrátu. Obsahuje vododržnou látku s výživou (mleté dřevní vlákno a mleté přírodní materiály) organo-minerální hnojivo NPK 8-3-5 minerální podíl – plagioklas,...

Menu

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se