Naše produkty

Nejprodávanější

Podobné články

Paw Paw - Moďoul trojlaločný - Indiánský banán - Asimina triloba- 4 ks

1003637

Nové

Indiánský banán zvaný Paw Paw je rostlina pocházející z tropů, ale dá se pěstovat i v našich klimatických podmínkách. Rostlina Moďoul trojlaločný je velice atraktivní v každé zahradě! Nepěstuje se však jen kvůli jeho vzhledu, ale hlavně pro jeho lahodné plody. Plody svoji chutí připomínají banány ve směsi s mangem a ananasem a vanilkou. Tedy určitě stojí za vyzkoušení!

Více informací

64 Kčs DPH

Toto zboží není momentálně skladem

 
Návod

Jak si vypěstovat Paw Paw ze semínka?

Rostlina Paw Paw neboli indiánský banán vyžaduje slunečné stanoviště, mladším rostlinám vyhovuje spíše polostín. Před samotným výsevem je nutné provést tzv. studenou stratifikaci - semena uložíme do ledničky ideálně v písku na cca. 3 měsíce. Semínka vysazujeme do humózní půdy s dostatkem živin a vláhy do takové hloubky, jaká je velikost semene. Do substrátu přimícháme trochu písku či perlitu. Rostlinka potřebuje bohatou zálivku už od začátku. Klíčení je velmi nepravidelné a dlouhé. 

Při přesazování se nesmí poškodit hlavní kořen, jinak rostlina uhyne. Přesazujeme do sponu 2,5 x 2,5 m. Pro opylení je třeba pěstovat alespoň dvě rostliny. Doporučujeme pěstovat spíše v teplejších oblastech. Půda by měla být propustná, výživná, spíše neutrální či mírně kyselá.

Související produkty

Posledně prohlédnuté

Menu