Naše produkty

Nejprodávanější

Podobné články

Granátovník - Punica Granatum - semena marhaníku - 5 ks

1003350

Nové

Granátovník - Punica Granatum - semena

Rostlina Granátovníku má nádherné červené květy jako velké kalichy. Jedná se o hrnkovou rostlinu, která se hodí na terasy, okna, či na balkón. Plody Granátovníku jsou kulaté, velké jako asi jako jablko. Rostlina byla známá také jako léčivo. Traduje se, že kůra kořenů a slupka plodu prý pomáhala proti tasemnici. Plod sám prý podporuje sexualitu. 

Více informací

56 Kčs DPH

Skladem

- +

 
Návod

Jak si vypěstovat granátovník ze semínka?

Nejdříve semene namočíme na 24 - 48 hodin do vody. Poté je stratifikujeme po dobu 30 dní v lednici.Poté semena vyséváme do hloubky 0,5 cm do spařeného, dobře propustného substrátu. Při ideální teplotě, která se pohybuje kolem 25 - 30°C, trvá klíčení přibližně 14 až 60 dní. Je velmi nepravidelné, může trvat i déle. 

Od druhé poloviny května až do podzimu můžeme rostlinu pěstovat venku na polostinném stanovišti, chráněném před větrem. V zimních měsících přesouváme rostlinu do chladné místnosti s teplotou kolem 10 - 15°C. Omezíme zálivku. Granátovník také můžeme nechat přezimovat při běžných pokojových teplotách. V tom případě rostlinu dále pravidelně zaléváme.

 

 

Související produkty

1 další produkt ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu