Naše produkty

Nejprodávanější

Gladiol Pozvánka - Invitation - prodej jarních cibulovin - Mečíky - 3 ks

2840009

Nové

Gladiol Pozvánka - neboli Invitation - prodej jarních cibulovin - velikost 12/14

Invitation neboli Pozvánka je krásná odrůda mečiku s květy bílo - růžové barvy, dosahující výšky až 140 cm. Gladioly jsou řezovou květinou, proto jim můžeme vyhradit trvale osluněný záhon v produkční části zahrady, kde zasadíme získané hlízy.

Zem je nejlepší propustná, dobře zpracovaná slabě kyselé nebo neutrální reakce, která vyhovuje většině běžně pěstovaným rostlinám v zahradě. Gladioly nesnášejí čerstvý hnůj a v těžkých půdách trpí některými houbovými chorobami, díky slabému provzdušnění půdy.

Před výsadbou hlízy opatrně oloupeme ze slupek, přičemž dáváme pozor na klíček a rašící kořínky. Začínáme vysazovat koncem dubna, či počátkem května do řádků vzdálených alespoň 30cm, v řádcích pak 15 - 20cm od sebe. Velké hlízy sázíme 10cm hluboko, aby se v létě nevyvracely, střední hlízy asi 7 - 10 cm hluboko.

Více informací

38 Kčs DPH

Toto zboží není momentálně skladem
 
Návod

Po vysázení povrch záhonu lehce přitlačíme a důkladně zalejeme. Hlízy vyraší podle teploty půdy za 10 - 20 dní, pak můžeme opatrně mělce nakypřit. Při velmi teplém a suchém jaru přehřátou půdu chladíme zálivkou do vyrašení všech hlíz. Během vegetace udržujeme záhon čistý bez plevelů a podle potřeby kypříme. Gladioly zaléváme méně často, ale důkladněji. Na přelomu června a července, kdy je vhodné porost zároveň přihnojit dusíkem, neboť začíná narůstat nová hlíza, ze které se tvoří květ. V období tvorby klasů, by mohl nedostatek vláhy zapříčinit ohnutí stonku. Jinak přebytek vláhy spíše gladiolům škodí. Vykvetou-li nám první květy, hned první den je řežeme do vázy, kde při výměně vody obden nám vykvetou do posledního poupěte a budeme se těšit z krásy déle. Při ponechání klasů na rostlinách riskujeme kromě vysílení hlíz také vyvrácení celých rostlin, protože při působení větru a deště je těžiště rozkvetlé rostliny vysoko. Při řezu klasů se řídíme zásadou ponechání alespoň 4 listů rostlině na ukončení vegetace. Rostlina začne žloutnout v polovině září až začátku října - podle počasí a v té době je nutné sklidit hlízy, protože pokud bychom tyto ponechali déle v zemi, riskujeme, že budou napadeny chorobami a škůdci. Sklizené hlízy musíme dva týdny sušit při teplotě asi 20 °C na dobře větraném místě a teprve poté je zbavíme zbytků zeminy a suchých slupek. Sklizené hlízy uložíme do suchého prostředí a uchováváme přes zimu při teplotě okolo 10 °C.

Související produkty

21 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu