Naše produkty

Nejprodávanější

Eukalyptus guni - Eucalyptus gunnii - semena eukalyptu - 10 ks

1000525

Nové

Eukalyptus gunni - Guniův Eukalyptus - rostlina Eucalyptus Gunni Eukalyptus gunni je stálezelený stromek, který dosahuje až výšek 40 metrů. U nás se pěstuje jako pokojová rostlina. Barva květů je bílá i červená. Výborně se hodí hlavně do panelových bytů se suchým vzduchem.

Více informací

60 Kčs DPH

Toto zboží není momentálně skladem

 
Návod

Eukalyptus je nejen krásná rychle rostoucí dekorativní rostlina, ale též ulehčí dýchání a krásnou vůní Vám zpříjemní pobyt v místnosti.

Pěstování eukalyptu:
Eukalyptus nepotřebuje často zalévat, substrát by měl být určitě dobře propustný s dobrou drenáží. Jako drenáž můžeme použít perlit. V žádném případě nesmí být substrát příliš vlhký. V zimě se zálivka eukalyptu omezí na minimum, Eukalyptus gunni, jakožto i ostatní druhy eukalyptů potřebují dostatek světla. Obecně platí, že čím více světla, tím rychleji eukalyptus roste. Eukalyptus gunni je tedy nejvíce mrazuvzdorný druh, vydrží mrazy až do mínus 10 stupňů, ale jako rostlina v květináči pouze do múnus pěti stupňů.

Pěstování eukalyptu:

Eukalyptus nepotřebuje často zalévat, substrát by měl být určitě dobře propustný s dobrou drenáží. Jako drenáž můžeme použít perlit. V žádném případě nesmí být substrát příliš vlhký. V zimě se zálivka eukalyptu omezí na minimum, Eukalyptus gunni, jakožto i ostatní druhy eukalyptů potřebují dostatek světla. Obecně platí, že čím více světla, tím rychleji eukalyptus roste. Eukalyptus gunni je tedy nejvíce mrazuvzdorný druh, vydrží mrazy až do mínus 10 stupňů, ale jako rostlina v květináči pouze do múnus pěti stupňů. Klíčení trvá 4- 6 týdnů, je nepravidelné.

 

 

5 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu