Naše produkty

Nejprodávanější

Podobné články

Andělské trumpetky - Durman obecný - Datura Stramonium - semena durmanu - 5 ks

1001940

Nové

Durman obecný má mnoho lidových názvů – Panenská okurka, Máslové semeno, Mašlák či plno dalších. Durman kvete krásnými bílými květy ve tvaru trumpety.

Durman obecný je keřovitá bylina, která se používá hlavně v léčitelství. I když tato rostlinka miluje teplo, dobře se jí daří i v našich podmínkách. Dorůstá do výšky 20–60 cm. 

Pozor - rostlina je prudce jedovatá! Hlavně jsou jedovaté jeho květy a semena! Je nutné zamezit přístupu dětem a zvířatům k těmto rostlinám.

 

Více informací

46 Kčs DPH

Skladem

- +

 
Návod

Jak si vypěstovat durman ze semínka?

Před výsevem doporučujeme semínka 4 týdny stratifikovat v lednici. Pak je můžete vysít na povrch substrátu. Vysévat je můžete doma už od ledna. Klíčení trvá obvykle 1–2 měsíce. Klíčení je ale nepravidelné a může trvat i déle. Rostlinám dopřejte slunečné stanoviště s výživnou a propustnou zeminou. Rostliny musí být dostatek závlahy a živin, takže nezapomínejte na pravidelné přihnojování. Rostliny můžete až do prvních mrazíků pěstovat venku. Poté je přemístěte do chladné místnosti a zmírněte zálivku. Pokud je budete i v zimě pěstovat při pokojové teplotě, pak zalévejte rostliny pravidelně. Rostliny v tomto případě neshodí listy. 

Nezapomínejte, že durman je prudce jedovatý! 

 

 
Detailní informace
Výsev:Leden
Výška:20 - 40 cm, 40 - 60 cm
Stanoviště:Slunečné
Barva květů:bílá
MrazuvzdornostNe

Související produkty

Podobné články

Co pěstovat ve skleníku

Pěstování rostlin ve skleníku se dá i doma

2 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu