Naše produkty

Nejprodávanější

Cykas japonský - semena cykasu - 2 ks - rostlina Cycas revoluta

1000106

Nové

Cykas japonský - kvalitní semena - Latinský název: Cycas revoluta

Jak již název napovídá, pochází tato rostlina z jižního Japonska, je jedním  z nejkrásnějších z 300 odrůd cykasů, které známe. Cykasy patří k nejstarším rostlinám na světě a na zemi se objevily poprvé v době permu před 250 miliony let.

 

 

Více informací

49 Kčs DPH

Toto zboží není momentálně skladem

 
Návod

Pro řadu prehistorických prvků bývají označovány jako živoucí fosílie. Vědecké propočty ukazují, že pokud má cykas potřebnou péči, může se dožít rostlina velmi vysokého věku. Podařilo se vyzkoumat, že některé cykasy ve starých japonských zahradách mají až 1100 let. Ač to tak nevypadá, není cykas ve skutečnosti palma, i když mezi ságovité palmy bývá řazen. Cykasy mohou dorůst výšky 2 až 5 metrů, proto jsou řazeny mezi střední palmy.

 

Jak vypěstovat Cykas japonský ze semen?

Pěstování cykasu je náročnější, ale pokud vynaložíme aspoň trochu snahy, určitě nás

poté ocení krásný Cykas. Cykas musíme zasít do substrátu bohatého na živiny, který je dobře propustný. Cykas upřednostňuje slunečné stanoviště a pokojovou teplotu. Klíčení Cykasu může

trvat i déle, neztrácejte motivaci, je to běžné. Pokud přeci jen budeme chtít cykas v klíčení podpořit, umístíme nádobku se semínkem do pokojového skleníku z plastu nebo ji zakryjeme igelitovým pytlíkem. Musím však semínku umožnit přívod čerstvého vzduchu, aby nezačalo hnít.

Související produkty

3 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu