Naše produkty

Nejprodávanější

Cykas - Dión jedlý - semena - 2 ks

1001130

Nové

Latinský název: Dioon edule

Cykas Dión je druh pocházející z Mexika, lze ho však i v našich podmínkách vypěstovat ze semen. V Mexiku bývá také označována jako Palma de la Virgen neboli panenská palma. Tento strom patří do čeledi kejákovitých a může dorůst do výšky až 4 metrů.

Více informací

46 Kčs DPH

Skladem

- +

 
Návod

Má úzké ostré listy, které mohou po vyrašení mít světle hnědou karamelovou barvu, ale v průběhu růstu zezelenají. Semene cykasu jedlého jsou uložena v oranžových nebo žlutých slupkách, které slouží k zachování čerstvosti semen. Tyto slupky jsou jedovaté, je třeba s nimi nakládat s velkou opatrností a po manipulaci s nimi je nutné pečlivě si umýt ruce.

Jak pěstovat rostlinu Cykas Dión ze semen?

Semena cykasu se vysévají tak, že se do poloviny zastrčí do substrátu tak, aby polovina zůstala vidět nad zemí. K pěstování cykasu postačí buď standardní pěstitelský substrát, nebo substrát pro palmy. Musí obsahovat velké množství živin. Semena cykasu klíčí při pokojové teplotě, i když tento proces je u cykasu delší než u jiných rostlin, mějte prosím trpělivost. Doporučujeme použít domácí pokojoví fóliovník, který zachová vyšší teplotu a vlhkost. Je třeba však pravidelně větrat, aby nedošlo k plesnivění semene v půdě.

Související produkty

3 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu