Naše produkty

Nejprodávanější

Cedr Himalájský - semena Cedru - Cedrus deodara - 10 ks

1001239

Nové

Latinský název: Cedrus deodara

Cedry jsou majestátní jehličnaté stromy, které dorůstají výšek 10 až 30 metrů. Cedr himálajský roste v oblasti od západního Nepálu až k východnímu Afganistanu, jde tedy o nevšední jehličnan, který naší zahradu zatraktivní.

Více informací

33 Kčs DPH

Toto zboží není momentálně skladem

 
Návod

Je velmi ceněn, protože tvoří asymetrickou korunu, která z každého cedru dělá jedinečný unikát. Cedr himálajský je mrazuvzdorný, nevadí mu zdejší mírné zimy a dá jednoduše vypěstovat ze semen i v našich klimatických podmínkách. Cedr občas bývá zaměňován s modřínem, je však mnohem robustnější a na zimu na rozdíl od modřínu neopadává. Z cedrového dřeva jsou od pradávna vyráběny lodě.

Jak vypěstovat Cedr ze semen?

Nejdříve semena namočíme do vody na 2 - 3 hodiny. Před samotným výsevem je nutná stratifikace, tzn. semena vložíme do ledničky na cca. 3- 4 týdny. Cedry preferují humózní půdy, slunná stanoviště a vyšší vzdušnou vlhkost. Po roce je můžeme dát ven do zahrady či na balkón. Klíčení je nepravidelné, trvá od 14 - 60 dní. Semena vyséváme spíše na substrát, zasypeme jen proto, aby se nám semena při zálivce nevyplavovala. 

1 další produkt ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu