×

Kategorie

Cedr Himalájský - semena Cedru - Cedrus deodara - 10 ks

×

Latinský název: Cedrus deodara

Cedry jsou majestátní jehličnaté stromy, které dorůstají výšek 10 až 30 metrů. Cedr himálajský roste v oblasti od západního Nepálu až k východnímu Afganistanu, jde tedy o nevšední jehličnan, který naší zahradu zatraktivní.

Číst víceShow less
35 Kč s DPH
Odešleme dnes, nebo následující pracovní den
Skladem
Kód zboží:
1001239
Přidat k oblíbeným
Popis

Jak si vypěstovat cedr ze semínek?

Nejdříve semena namočíme do vody na 2 - 3 dny. Před samotným výsevem je nutná stratifikace, tzn. semena vložíme do ledničky na 3 měsíce. Cedry preferují půdu dostatečně výživnou, propustnou, mírně kyselou. Ideální je písčitá nebo písčitohlinitá. Stanoviště by mělo být slunné a dobře chráněné. Výsev provádíme do hloubky 1 - 2 cm. Klíčení trvá přibližně 4 - 6 týdnů nebo déle. Záleží na pěstebních podmínkách. Cedry obecně nemají rádi tuhé mrazy, jsou náchylné na změny počasí, vlhko, ale vadí jím také časté přesazování. Pokud přežiji prvních několik let, zvládnou i naše podnebí.

Číst víceShow less
Detaily produktu
1001239
Co ještě můžete potřebovat?
Zákazníci také nakoupili
40 Kč s DPH
Zboží již nemáme v nabídce, náhradu najdete zde: https://www.osiva-semena.cz/131-tykev Dýně Uchiri Kuri - prodej semen dýně - kvalitní osivo Dýně s legračním názvem Uchiki Kuri je japonský kultivar dýně s lahodnou...

Menu

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se