Naše produkty

Nejprodávanější

Přesličník obecný - Tropický dub - Casuarina Cunninghamiana - semena bonsají - 5 ks

1002716

Nové

Rostlina Tropický dub je Evergreen v pěstování bonsají. Rostlina pochází z Austrálie, kde se pěstuje pro své kvalitní tvrdé dřevo. I proto se tato rostlina přezdívá jako tropický dub. Přesličník je rychle rostoucí strom s pyramidovitým tvarem koruny, který se dá lehce tvarovat.

 

Více informací

59 Kčs DPH

Toto zboží není momentálně skladem

 
Návod

Tropický dub má velmi jemné větvičky zbarvené do krásné zelené barvy. Letorosty jsou velmi tenké uspořádané v přeslech. Svým vzhledem připomínají výhony přesliček.

Jak pěstovat ze semen Tropický dub neboli Přesličník?

Vhodná metoda na rozmnožováni Přesličníku jsou semena, které nevyžadují žádnou další extra péči. Rostlina Přesličník preferuje lehčí půdu a klíčení probíhá do dvou až tří týdnů. Rostlina Tropický dub neboli Přesličník je velice tolerantní rostlina, která přežije i suché období, kdy květinu zapomeneme zalít. Rostlina preferuje plné slunce a u nás se pěstuje jako pokojová. Dá se ale pěstovat i venku, protože je odolná vůči povětrnostním podmínkám a dokonce i mrazu.

Přesličník se pěstuje nejen pro tvoření bonsají, ale také jako okrasná dřevina. Je oblíbený také díky jeho velice tvrdému dřevu, které je vhodné na výrobu pražců, nábytku anebo i jako palivo. Kůra tropického dubu obsahuje hnědé barvivo, které se používá k barvení vlny či hedvábí.

Související produkty

17 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu