Naše produkty

Nejprodávanější

Bob obecný - Vicia faba - prodej semen bobu - 15 ks

1001909

Nové

Bob zahradní - Vicia faba - prodej semen bobu zahradního 

Bob zahradní se pěstuje pro svá semena, mladé výhonky i mladé lusky. Zkuste si vypěstovat Bob zahradní ze semen, je to výdatný zdroj vlákniny, draslíku i vitamínů E a C. Bob zahradní Witkiem je velmi raná odrůda s louhými až 5 cm lusky a vevnitř se nachází bílá semínka. 

Bob zahradní pochází ze Středomoří a je mrazuvzdorný. 

Bob zahradní má široké použití hlavně v kuchyni. Dá se připravovat se šunkou, vepřovým i kuřecím masem.

Více informací

33 Kčs DPH

Toto zboží není momentálně skladem

 
Návod

Jak si vypěstovat bob ze semínka?

Semena bobu vysévejte na jaře přímo na stanoviště. Hloubka výsevu by měla být 3 cm, spon 25 x 20 cm. Semínka začnou klíčit přibližně po 2 týdnech. Mohou začít klíčit i při nízkých teplotách, ideální je však teplota okolo 20 °C. Rostliny pěstujte na slunečném stanovišti se středně těžkou, propustnou půdou. Důležitá je pravidelná zálivka. Bob je náročný na vápník, doporučuje se přihnojovat ho kompostem nebo dusíkatými hnojivy a také ledkem vápenatým. V případě pěstování na větrném stanovišti, doporučujeme použít oporu. Jakmile mají spodní lusky 8 cm, doporučujeme vyštípnout terminál, což podpoří růst lusků nových.

Pokud byste chtěli sklízet bob na jaře, pak můžete semínka vysadit i na podzim. V tom případě jim dopřejte chráněné stanoviště s lehkou půdou. Vhodné je také pěstování ve skleníku. 

Související produkty

2 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu