Naše produkty

Nejprodávanější

Bob obecný - Vicia faba - prodej semen bobu - 15 ks

1001909

Nové

Bob zahradní - Vicia faba - prodej semen bobu zahradního 

Bob zahradní se pěstuje pro svá semena, mladé výhonky i mladé lusky. Zkuste si vypěstovat Bob zahradní ze semen, je to výdatný zdroj vlákniny, draslíku i vitamínů E a C. Bob zahradní Witkiem je velmi raná odrůda s louhými až 5 cm lusky a vevnitř se nachází bílá semínka. 

Bob zahradní pochází ze Středomoří a je mrazuvzdorný. 

Bob zahradní má široké použití hlavně v kuchyni. Dá se připravovat se šunkou, vepřovým i kuřecím masem.

Více informací

32 Kčs DPH

Skladem

- +

 
Návod

Jak si vypěstovat bob ze semínka?

Semena bobu vysévejte na jaře přímo na stanoviště. Hloubka výsevu by měla být 3 cm, spon 25 x 20 cm. Semínka začnou klíčit přibližně po 2 týdnech. Mohou začít klíčit i při nízkých teplotách, ideální je však teplota okolo 20 °C. Rostliny pěstujte na slunečném stanovišti se středně těžkou, propustnou půdou. Důležitá je pravidelná zálivka. Bob je náročný na vápník, doporučuje se přihnojovat ho kompostem nebo dusíkatými hnojivy a také ledkem vápenatým. V případě pěstování na větrném stanovišti, doporučujeme použít oporu. Jakmile mají spodní lusky 8 cm, doporučujeme vyštípnout terminál, což podpoří růst lusků nových.

Pokud byste chtěli sklízet bob na jaře, pak můžete semínka vysadit i na podzim. V tom případě jim dopřejte chráněné stanoviště s lehkou půdou. Vhodné je také pěstování ve skleníku. 

Související produkty

2 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu