×
Klikněte pro zobrazení více produktů
Bohužel jsme nic nenašli :-(
PPL Parcelshop
Hledat v našem blogu

Zahájit boj se slimáky je třeba včas

Mírná zima a vlhko, ideální počasí pro rozmnožení se slizkých slimáků a plzáků, kteří potom za soumraku budou houfně vylézat ze skrýší a okusovat vám rostliny s láskou pěstované na vaší zahrádce. Taky jste žili v iluzi, že plžům nechutnají aromatické rostliny třeba afrikány? Chyba lávky, okoušou vše, na co přijdou.

Už jste vyzkoušeli různé rady, jak uchránit úrodu před slimáky? My už vyzkoušeli kde co – bylinkami počínaje, přes jehličí, vaječné skořápky, kávovou sedlinu i solení (tedy jen na místech, kde to nevadí, ale ten slizký flek na dlaždici vám přidělá ještě více práce, takže nedoporučuji), piliny, popel… Všechno pro ně mělo být nepřekonatelnou překážkou, ale nebylo. Pivní pasti zase přitahovali slimáky z celého širokého okolí. 

Jediné, co jsme nevyzkoušeli, jsou kachny - indičtí běžci, přeci jen je to s nimi komplikovanější, zejména po technické stránce. Je jim třeba postavit přístřešek, oplotit výběh, zajistit vodu a hlavně, nemůžou být živi jen ze slimáků, v zimě žádní nejsou, takže je ještě celý rok něčím krmit. 

Nejosvědčenějším se stalo jejich ruční sbírání po setmění. Je to technicky jednoduchá, zdarma dostupná, spolehlivá, biologická metoda, jak před plži ubránit zahrádku. Pak je lze spařit vroucí vodou nebo je odnést někam hooodně daleko. 

Pokud si na tuto trochu drastičtější metodu netroufáte, vyzkoušet lze i chemii. Granulax je granulovaný přípravek svým složením atraktivní pro slimáky. Obsahuje repelentní látky Lore a Bitrex, které jsou hořké a odpuzují psy a kočky a tím brání náhodnému požití. Granulax je vysoce odolný vůči vlhkosti. Balení o 250 g vystačí na plochu 350 m2. Ferramol je přípravek, vyrobený z přírodních zdrojů, který je určený k hubení všech druhů plžů. Účinnou látkou je sloučenina železa a fosforu, která se vyskytuje i ve volné přírodě. Přípravek můžeme používat nejen na zeleninových a okrasných záhonech, ale také ve sklenících. Ferramol je odolný vůči dešti a při náhodném požití neškodí ostatním zvířatům. Slimex je moluskocid ve formě granulované návnady k ochraně polních plodin, zeleniny, ovocných rostlin, trávníků, kořeninových rostlin, květin k řezu a okrasných rostlin proti slimákům, plžům a hlemýžďům. Obsahuje Bitrex (zhořčovadlo), který odrazuje psy a kočky od jeho konzumace, je vysoce odolný vůči dešti a vlhku. Jedno balení ošetří až 200 m2 plochy. Zdravá zahrada přípravek proti slimákům je přírodní přípravek v granulované formě určený k hubení slimáků. Granule rozhodíme mezi pěstované rostliny a kolem záhonů, aplikujeme ideálně v podvečer, kdy jsou slimáci velmi aktivní. 

Podobné články

Menu

Klikněte pro zobrazení více produktů
Bohužel jsme nic nenašli :-(

Menu

Klikněte pro zobrazení více produktů
Bohužel jsme nic nenašli :-(

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se