Připravte si domácí tekuté hnojivo z bylin, úroda bude bohatá, jícha nebo výluh navíc odpudí i škůdce

Připravte si domácí tekuté hnojivo z bylin, úroda bude bohatá, jícha nebo výluh navíc odpudí i škůdce

Zákvas neboli jícha je využívána nejčastěji v přírodních zahradách jako přírodní tekuté hnojivo, ale působí i proti některým škůdcům.

Jak na přípravu? Byliny nasekáme na kousky (1 kg čerstvých či 200 g sušených), dáme do nekovové nádoby a zalijeme 10 l dešťovky. Necháme několik dní odstát (doporučují se až 3 týdny) – kvašení poznáme podle uvolňujících se bublinek a ne zrovna libého zápachu, nádobu ponecháme tedy někde v koutku zahrady. Proces urychlíme promícháváním, jícha je hotová, když se bublinky přestanou uvolňovat, tekutina je tmavá a zapáchá. V teple kvasí rychleji, v chladných dnech asi měsíc. Byliny pak můžeme zkompostovat.

Jícha je hodně koncentrovaná, proto se musí před použitím zředit, aby rostliny nespálila. Ideální poměr pro hnojení je 1 díl zákvasu a 10 dílů vody, hnojení jíchou se však nedoporučuje za teplého slunečného dne a těsně před deštěm (to hnojivem zaléváme brzy ráno nebo před setměním a vždycky důkladně zalijeme odstátou vodou), zato při dešti nebo po je ten správný čas. Na ochranu rostlin si můžeme připravit i výluh či macerát, jsou při přípravě rychlejší a nezapáchají, protože se na rozdíl od jíchy nenechávají kvasit.

Jak na to? Vroucí vodou (asi 1 l) zalijeme byliny (zhruba 250 g) a zakryjeme pokličkou, necháme 30 až 90 minut vyluhovat, pak scedíme. Výluh se používá zředěný, většinou v poměru 1 : 5. Byliny na macerát zalijeme studenou pramenitou nebo dešťovou vodou, zakryjeme a necháme stát 12 až 24 hodin, hlídáme, aby macerát nezačal kvasit, to už bychom dělali jíchu, poté scedíme.

Heřmánek (Matricaria chamomilla) chrání pěstované rostliny před houbovými chorobami a plísněmi a podporuje jejich zdravý růst. Macerát z květů heřmánku pravého aplikovaný ke kořenům v poměru 1 : 5 má skvělé protizánětlivé a antibakteriální účinky.

Kopřiva dvoudomá (Urtica dioica) posiluje zeleninu, ovoce i květiny. Jícha z kopřiv je přírodní hnojivo bohaté na dusík, železo, vápník a křemík, proto je využívána zejména v období intenzivního růstu zeleniny, kterou chrání před chorobami a posiluje. Jíchou ředěnou v poměru 1 : 10 zaléváme vždy přímo ke kořenům. Neředěný macerát slouží jako postřik proti mšicím.

Kromě dusíku obsahují listy a květy kostivalu lékařského (Symphytum officinalis) také draslík, proto je zákvas vynikajícím tekutým hnojivem zejména pro rajčata, košťáloviny i kořenovou zeleninu, ale můžeme ho použít na všechnu pěstovanou zeleninu (kostivalovou jíchu v poměru 1 : 25 můžeme používat i na listy).

Růst zeleniny stimuluje jícha z listů i květů pampelišky lékařské (Taraxacum officinale), prospívá ovoci a plodové zelenině. Nezředěnou jíchou zaléváme ovocné stromy a keře ke kořenům, abychom podpořili kvalitu plodů, ředěná jícha v poměru 1 : 15 zlepšuje kvalitu zeleniny. Výluh je optimální jako hnojivo na plodovou zeleninu, můžeme ho smíchat s kopřivovým v poměru 1 : 1.

Díky vysokému obsahu křemíku se přeslička rolní (Equisetum arvense) používá hlavně jako postřik, který posiluje růst nadzemních částí rostlin, hlavně listů. Na ochranu rostlin před padlím, rzí a strupovitostí aplikujeme výluh ředěný vodou v poměru 1 : 5; při akutním ohrožení tři dny po sobě, jinak jednou za týden.

Pyrethrum, látku, která se využívá jako účinný odpuzovač hmyzu, obsahuje vratič obecný (Tanacetum vulgare). Výluh nebo macerát z rostliny zředěný vodou v poměru 1 : 3 působí proti roztočům, molicím, mšicím, mandelince bramborové i padlí a rzím.

Na pravé plísně na okrasných rostlinách zelenině (rajčata, papriky, okurky, brambory, cibule aj.) můžeme použít výluh ze směsi mleté skořice a hřebíčku. Postřik výluhem zvyšuje také výnosy u plodové zeleniny.

Publikováno dne 2020-08-10 Byliny 122

Podobné články

Jestliže chcete rychle zakrýt nepěkná...

Vytvořte z nevzhledných zákoutí okrasný kousek zahrady

Menu