Ačokča - neboli papriková okurka

Ačokča - neboli papriková okurka

Všestranné využití, netradiční tvar a za syrova hrášková chuť. Co je to?

To jsou vlastnosti zeleniny, která spojuje papriku a okurku v jeden zajímavý plod.

Ačokča (Cyclanthera pedata) patří do skupiny tykvovitých rostlin. Plody se rozšířily z Jižní a Severní Amerikyod Bolívie až po Mexiko. Pěstuje se jako jednoletá, popínavá bylina, jejíž stonek dorůstá až 5 metrů. Listy dorůstají velikosti 6 až 14 cm, jsou laločnaté, s pěti až sedmi eliptickými lístečky a na okrajích vroubkované.

Květy jsou jednopohlavní, drobné, bílé, nažloutlé nebo nazelenalé, ve skupinách po deseti až dvaceti. Barvou i tvarem připomínají cuketu, plody vypadají jako lusk (vejčité bobule s ostrým hrotem dlouhé 10 až 20 cm). Černá, hranatá, drsná jadérka se nacházejí ve dvou řadách placenty. Vnitřek plodu je po dozrání dutý se sladkokyselou chutí.

Vzhledem ke svému původu bude rostlině vyhovovat dostatek tepla a vlhko. V našich klimatických podmínkách se předpěstovává ve skleníku nebo na okenním parapetu. Sazenice poté přesadíme do skleníku či fóliovníku. Pokud nehrozí přízemní mrazíky, může jít rostlinka ven. Snese stanoviště na přímém slunci. Ke svému růstu potřebuje oporu, po které se může pnout. Bez vody a dobré výživy nebude dobře plodit. Vegetační doba je poměrně dlouhá, na chutnou zeleninu se můžete těšit koncem srpna až září. V případě, že jsou smetanová semena hodně tmavá, rostlinu už nekonzumujte. Takto uzrálé plody mohou posloužit k předpěstování sazenic na příští rok. Naložené ve sladkokyselém nálevu chutnají jako okurky, lze je naplnit masovou nádivkou podobně jako papriky. Přidávat se mohou do guláše, zeleninových polévek.

Ačokče se připisují i různé léčebné účinky:

V syrovém stavu pomáhá rostlina jako prevence proti cukrovce. Využívá se při léčbě respiračních chorob. Odvar bez semínek je výborné močopůdný prostředek. Zamezuje vstřebávání sodíku a draslíku zpět do těla. Šťáva vyléčí i zánět ucha.

Listy se mohou přikládat na zanícenou část těla, mají protizánětlivé účinky. Snižuje hladinu cholesterolu v krvi, zbavuje totiž cévní stěny cholesterolových plátů. Blahodárně působí na krevní tlak.

Zkrátka pěstování ačokči se vyplatí.

Publikováno dne 2017-03-13 3584
Tag: Zelenina

Podobné články

Jak se správně starat o rajčata, aby byla velká úroda?

Nezbytností je pravidelná a dostatečná zálivka.

Co nyní vysít, abyste do podzimu sklidili?

Pohledná listová zelenina oživí zejména podzimní saláty.

Po špenátu Vám sice svaly jako Pepkovi...

Špenát je zdravou zeleninou plnou minerálů.

Salát na sto způsobů (3.)

Každý má jinou strukturu, tvar, jinou chuť i jiné aroma

Teplá léta vybízejí k pěstování melounů

Vodní meloun je úžasným pomocníkem při detoxikaci organismu

Jak si předpěstovat zdravé a silné...

Také milujete rajská jablíčka, ale ta z obchodu Vám přijdou bez chuti a vůně?

Salát na sto způsobů (2.)

Konzumace salátů napomáhá procesu trávení

Kategorie našich článků

Vyhledávání v našich článcích

Menu