Česnek dokáže zahnat nachlazení i další nemoci

Česnek dokáže zahnat nachlazení i další nemoci

Už ve středověku byl česnek používán jako antimykotikum. Prospívá také srdci, mírní cukrovku a likviduje parazity ve střevech. Tělu přináší vitaminy A, B a C, jód, vápník, selen a řadu dalších skvělých „dopingů“ naší imunitě, hojení ran, ale i látkové výměně.

Jeho pěstování není složité a nejlepší je samozřejmě z vlastní zahrady. Tam mu vyhraďte stanoviště v lehčí půdě a na slunci. Zem můžete vylepšit trochou kompostu s pískem, nebo dokonce dřevěným popelem. A co česnek přímo nesnáší? Kupodivu čerstvý hnůj. Pokud vedle záhonu s česnekem vysadíte růže, výtečně je ochrání před mšicemi. Zasadit ho můžete také k mrkvi, křenu, okurkámjahodám a dokonce i malinám a ostružinám.

Naopak existují plodiny, které ho nemají v lásce, zejména pak rajčata. Nebude se mu dařit, ani pokud ho zasadíte do záhonu, kde byly brambory. Nevhodná je kombinace s hrachem, fazolemi, zelímkvětákem a dalšími košťálovinami.  

Pro imunitu má skvělý přínos obyčejná česnečka. Variací na ni existuje požehnaně – od těch, které obsahují jen česnek, vývar, bramboru, sůl a sýr, až po ty nápaditější.
Kromě jídel, která česnek obsahují a jejich konzumací prospíváte tak i mimoděk našemu tělu, se můžete zaměřit prvoplánově na přírodní česnekovou medicínu určenou k vnitřnímu použití.

Na medicínu proti kašli budete potřebovat:

  • litr mléka, med (podle chuti),
  • malý koflík stroužků česneku.

V mléce uvařte doměkka oloupané stroužky. Až směs trochu vystydne, vmíchejte med, ať nespálíte jeho účinné látky a stroužky rozmixujte. Užívá se každou hodinu jednu lžičku.  

Na angíny, chřipky i nachlazení pomůže česnek s medem. Česnek oloupejte, prolisujte, smíchejte s medem (stejný poměr medu jako česneku). Užívá se 6x denně polévková lžíce.

Abychom měli krevní oběh jako zamlada:

Co budete potřebovat?

  • 3 paličky česneku,
  • 3 citrony,
  • 1,5 litru vody.

Do misky vymačkáte šťávu z citronů, oloupaný česnek rozmačkejte ke šťávě a zalijte vlažnou vodou. Necháte odstát den a půl a poté přecedíte, přidáte půllitr vody a uskladníte lednici. Užívá se každý den větší „panák“.

Publikováno dne 2018-01-26 965
Tag: Zelenina

Podobné články

Vysejete-li nyní špenát, brzy z jara...

Pro jarní sklizeň nastal čas výsevu právě nyní.

Pěstování česneku není...

Před vlastní výsadbou rozdružte cibule česneku na stroužky.

Jak se správně starat o rajčata, aby byla velká úroda?

Nezbytností je pravidelná a dostatečná zálivka.

Co nyní vysít, abyste do podzimu sklidili?

Pohledná listová zelenina oživí zejména podzimní saláty.

Po špenátu Vám sice svaly jako Pepkovi...

Špenát je zdravou zeleninou plnou minerálů.

Salát na sto způsobů (3.)

Každý má jinou strukturu, tvar, jinou chuť i jiné aroma

Teplá léta vybízejí k pěstování melounů

Vodní meloun je úžasným pomocníkem při detoxikaci organismu

Menu