Jak se postarat na podzim o trávník, aby i na jaře dělal radost

Jak se postarat na podzim o trávník, aby i na jaře dělal radost

Nepřipravíme-li jej dobře, bude na jaře plný plísně a jeho celková regenerace po chladných měsících potrvá déle.

1. pokračujte v sečení
Přestože jsou již chladná rána, díky pravidelnému dešti a stále příznivým teplotám trávník intenzivně roste i v tomto období. Pořád je tedy nutné trávník pravidelně sekat a posečenou trávu odklízet. Před zimou nesmí trávník zůstat přerostlý! Byl by více náchylný k chorobám a plísním.

2. uklízíme spadané listí
Listí je nutné pravidelně odklízet, trávník tak opět chráníme před nebezpečím plísní a chorob.

3. odstraníme plevele
Pokud se na Vašem trávníku přes léto rozšířily plevele, zbavte se jich manuálně, vytrháváním, nebo můžete použít selektivní herbicid.

4. trávník provzdušníme
Provedením vertikutace (provzdušněním) umožníme trávníku opětovně dýchat a správně růst. Travní drn se provzdušní, vyčistí od travní plsti a mechu.

5. dosev
Pokud jsou v trávníku po horkém létě poškozená místa, či je-li trávník řídký, přistoupíme k jeho dosevu. Použijeme regenerační travní směs nebo travní směs použitou při založení trávníku.

6. hnojení
Na podzim již trávník nehnojíme klasickými trávníkovými hnojivy s vysokým obsahem dusíku (N), ale použijeme podzimní hnojiva s vyšším podílem draslíku (podpoří kořenový systém a stávající rostliny vyzrají a zesílí). Trávník tak lépe přežije náročné zimní období.

Publikováno dne 2017-09-29 773
Tag: Trávník

Podobné články

Menu