Jak na pěstování kapusty

Jak na pěstování kapusty

Kapusta (Brassica oleracea convar. sabauda) stejně jako zelí, květák nebo např. brokolice, byla vyšlechtěna z brukve zelné (Brassica oleracea L.), divoce rostoucí středomořské brukve. Kapustu je možno pěstovat v mnoha odrůdách. Ty tvoří skupiny podle doby sklizňové zralosti, jsou však mezi nimi i přechody. Rané a pozdní odrůdy se liší i v nárocích na pěstování. Vedle různého stupně ranosti jsou odrůdy charakterizovány také zbarvením listů, které může být tmavě nebo světle zelené, modrozelené, červené nebo i bílé a tvarem hlávky. Kapusta se pěstuje jako hlávková nebo růžičková, hlávka hlávkové kapusty může být špičatá nebo kulatá a různě hustá. Více asi není třeba tuto zeleninu představovat, na našich zahradách je totiž už dlouho oblíbeným druhem.

Všechny odrůdy kapusty jsou zdrojem spousty vitaminů (vitaminu C např. obsahuje několikrát více než citrusové plody) a stopových prvků, kyseliny listové a vlákniny. Konzumací pokrmů obsahujících kapustu lze docílit snížení hladiny cholesterolu, lepšího zažívání, posílení cév, imunitního systému a pročištění organismu.

Pěstování kapusty není složité, ale je dobré vědět, co kapusta požaduje a před čím ji ochraňovat. Nejzákladnější informace týkající se pěstování, najdeme klasicky na zadní straně sáčku se semeny. Termín výsevu semen a následné výsadby volíme podle odrůdy. Semena vyséváme na výsevní záhon nebo do sadbovačů a přibližně po pěti týdnech vysazujeme na trvalé stanoviště. Sadbu v sadbovačích je možné předpěstovávat i v teplém pařeništi nebo ve skleníku.

Spon při výsadbě se u konkrétních odrůd také mění. Můžeme ho měnit i my a tím do určité míry ovlivnit velikost hlávek. Ta je větší při řídkém sponu a menší v hustších sponech.

Kapusta je zelenina velmi odolná vůči chladu, nejodolnější odrůdy přežívají krátkodobě i teplotu -10 °C. Nejlépe však roste při teplotách 15 až 20 C. Sazenice by se proto neměly vysazovat při teplotách vyšších než 25 °C. Mladé sazenice jsou kromě vysokých teplot, citlivé také k nedostatku vláhy.

Pozdní odrůdy rostou nejlépe na středně těžkých půdách s dostatečným obsahem vápníku. Naproti tomu odrůdy pro polní pěstování a studené rychlení budou lépe růst na lehčích, hlinitopísčitých a záhřevných půdách.

Úrodu může ohrozit nádorovka kapustová. Poznáme ji podle toho, že kapusty zakrňují. Tento parazit se totiž vyskytuje na kořenech, kde vytváří nádory různého tvaru a velikosti. Preventivně lze rostliny ochránit vápněním pozemků dusíkatým vápnem. Dalším škodlivým činitelem je můra kapustová. Na listech napadených rostlin jsou při napadení otvory nepravidelného tvaru a černý trus. Larvy mohou sežrat listy až do fáze, kdy z nich zůstávají jen silnější žebra, anebo se prožírají dovnitř hlávek. Ochranu provádíme syntetickými insekticidy.

Sklizeň provádíme tak, že hlávku nejdříve odřízneme a potom vykopeme košťál (z důvodu preventivní ochrany před škůdci). Z odrůd dozrávajících na jaře a v létě však můžeme získat i druhou sklizeň, jestliže po odřezání hlávek, ponecháme v zemi asi 10 cm košťály. Ostrým nožem na nich shora nařízneme mělký křížový řez, kterým podpoříme obrůstání. Na úrodné půdě s dostatkem vláhy se mohou na košťálu následně vytvořit až 4 hlávky i více. Hlávky určené pro delší skladování by měly být pevné a dostatečně vyvinuté. Skladují se nejlépe při teplotách –0,5 až –1,5 °C.

Kapusta se dá využít v teplé i studené kuchyni.

Publikováno dne 2015-05-28 Zelenina 2684
Tag: Zelenina

Podobné články

Vysejete-li nyní špenát, brzy z jara...

Pro jarní sklizeň nastal čas výsevu právě nyní.

Pěstování česneku není...

Před vlastní výsadbou rozdružte cibule česneku na stroužky.

Jak se správně starat o rajčata, aby byla velká úroda?

Nezbytností je pravidelná a dostatečná zálivka.

Co nyní vysít, abyste do podzimu sklidili?

Pohledná listová zelenina oživí zejména podzimní saláty.

Po špenátu Vám sice svaly jako Pepkovi...

Špenát je zdravou zeleninou plnou minerálů.

Salát na sto způsobů (3.)

Každý má jinou strukturu, tvar, jinou chuť i jiné aroma

Teplá léta vybízejí k pěstování melounů

Vodní meloun je úžasným pomocníkem při detoxikaci organismu

Menu