Výsev salátu - aneb jak si zajistit úrodu až do podzimu

Výsev salátu - aneb jak si zajistit úrodu až do podzimu

Salát je jednoletá, v období sklizně obvykle nízká zelenina z čeledi hvězdnicovitých. Botanicky správně se tato rostlina nazývá locika setá (Lactuca sativa L.), popř. locika salátová, ale v praxi jí nikdo neřekne jinak než salát. I my se budeme tohoto názvu držet. Salát se pěstuje jak klasický se zelenými listy, tak i jeho červenolisté nebo červenozelené formy. Barevné saláty jsou díky tomu využitelné i po stránce estetické jako ozdoba do truhlíků a nádob na balkony a terasy, což je také způsob jak pěstovat i v paneláku. Pěstování salátu je jednoduché a kromě zálivky salát prakticky už žádnou pozornost nevyžaduje.

Salátů byla vyšlechtěna celá řada odrůd. Odrůdy římského salátu mají dlouhé velmi chutné listy a relativně řídké hlávky. Polořímské saláty mají hlávky kratší a tvořené velmi křehkými listy. Běžné hlávkové (máslové) saláty mají pevnou kulatou hlávku utvářenou hladkými šťavnatými listy. Zkadeřené okraje listů a poměrně pevnou hlávku mají kadeřavé saláty. Tzv. trhací saláty pomalu vybíhají do květu a proto jejich listy můžeme sklízet po velmi dlouhou dobu. Pokud si chcete sortiment salátů prohlédnout podrobně, doporučujeme Vám navštívit stránky www.osiva-semena.cz. Zde najdete obsáhlou nabídku osiv salátů nejrůznějších tvarů a barev.

Celosezónní zásobování salátem zajistíme v našich klimatických podmínkách výsevem od časného jara do pozdního léta ve dvou až třítýdenních intervalech. Na konci léta nebo začátkem podzimu je možné vysévat zimní saláty, které přezimují a sklízí se na jaře. Semínka salátů vyséváme rovnou na trvalé stanoviště, nebo do pařeniště, truhlíků či sadbovačů. Během léta by sadba předpěstovaná v truhlíku při výsadbě zvadla, proto je v tomto období vhodnější přímý výsev a výsev do sadbovačů. Účinkem vysokých teplot během výsevu mohou ale semena upadat do klidového stavu (dormance). Klíčení, které jinak netrvá déle než 7 až 14 dnů (při teplotě 10 až 16 °C), by se tím prodloužilo a nebylo by rovnoměrné. Lze se tomu vyhnout zálivkou, která bezprostředně po výsevu ochladí půdu nebo výsevem v odpoledních a večerních hodinách.

Během růstu udržujeme záhony se saláty bez plevelů. Při zpomalení růstu rostliny pohnojíme dusíkatým hnojivem (v minerální nebo organické formě) aplikovaným se zálivkou. K nedostatku vody jsou citlivá jak semena při klíčení, tak i vzcházející rostliny, proto jim zálivku za suchého počasí dopřejeme každodenně - nejlépe dešťovou nebo odstátou vodou ráno nebo navečer. Z hlediska zálivky je kritickým obdobím také 7 až 10 dní před sklizní, kdy je třeba salát zalévat, aby zůstal šťavnatý. Saláty rostou nejlépe v teplotním rozmezí 10 až 20 °C a jsou to tedy poměrně chladnomilné rostliny. Daří se jim především v chladnějších otevřených polohách, do teplých oblastí vybíráme odrůdy snášející vysoké teploty.

Listové saláty se sklízí cca 7 týdnů od výsevu, za 10 až 11 týdnů po výsevu se sklízí hlávkové saláty a po 11 až 12 týdnech sklízíme saláty římské a kadeřavé. Sklizené saláty spotřebováváme čerstvé, případně je umístíme do ledničky, kde vydrží až několik dní. Listové saláty jsou pro uchování méně vhodné a proto je sklízíme jen v množství, které potřebujeme (na záhonech ponechané košťály znovu obrazí). Mezi látky působící příznivě na zdraví, které do svého těla konzumací salátu dostaneme, patří především vitaminy (B1, B2, C, E), provitamin vitaminu A a kyselina listová. Vedle toho je salát také zdrojem hořčíku, železa, fosforu, draslíku a dalších prvků, bez kterých se naše těla také neobejdou.

Publikováno dne 2017-09-21 1804
Tag: Zelenina

Podobné články

Vysejete-li nyní špenát, brzy z jara...

Pro jarní sklizeň nastal čas výsevu právě nyní.

Pěstování česneku není...

Před vlastní výsadbou rozdružte cibule česneku na stroužky.

Jak se správně starat o rajčata, aby byla velká úroda?

Nezbytností je pravidelná a dostatečná zálivka.

Co nyní vysít, abyste do podzimu sklidili?

Pohledná listová zelenina oživí zejména podzimní saláty.

Po špenátu Vám sice svaly jako Pepkovi...

Špenát je zdravou zeleninou plnou minerálů.

Salát na sto způsobů (3.)

Každý má jinou strukturu, tvar, jinou chuť i jiné aroma

Teplá léta vybízejí k pěstování melounů

Vodní meloun je úžasným pomocníkem při detoxikaci organismu

Menu