S paprikami k tuhému kořínku

S paprikami k tuhému kořínku

O tom, že jsou papriky zdraví více než prospěšné, už toho bylo řečeno a napsáno mnoho. Obsahují spoustu vitamínů a potřebné vlákniny, a tak člověku dokážou podpořit imunitu a svým způsobem mu, v tomto čase plného chřipek, zajistit tuhý kořínek. Papriky si přitom nemusíte jen kupovat a shánět levnější po čertech a ďáblech, můžete si je totiž zkusit i sami vypěstovat, a to už ze semínek.

Papriky zelené, žluté, červené, s útlými nebo masitými lusky a kdoví jaké další co jich jen na světě je, jsou skutečně vděčnou zeleninou. Však také zkušení pěstitelé se nechávají slyšet, že na jejich pěstování nic není. Jenže pokud to člověk nevyzkouší sám, těžko uvěří. Pokud jste tedy odhodlaní to zkusit, vyberte si, třeba podle obrázků na pytlíku se semínky ty, které se vám nejvíce líbí, a hurá na to.

Při pěstování paprik se setkáme s řadou druhů. Asi nejznámější skupinou jsou jehlancovité papriky maďarského typu, kam patří nenáročné odrůdy jako je Slávy F1, Maryša nebo Amy. Milovníky ostrých jídel zase jistě zaujmou beranní rohy, které jsou vhodné například k nakládání. Kapie jsou pak další skupinou oblíbených paprik, které se hodí k jídlu syrové, ale výtečně chutnají také nakládané v nálevu. Z této skupiny se v našich podmínkách pro pěstování hodí například odrůda Lungy F1.

S předpěstováním paprik je nejlepší začít již v tomto období, to znamená od poloviny ledna až do poloviny února. Před samotnou výsadbou odborníci doporučují semena v rámci jejich lepšího uchycení, namočit na 10 hodin do vlažné vody. Semena pak vyséváme do předem připravených květináčů, truhlíků a podobných nádob. Jako zemina se jeví nejvhodnější hlinitá nebo hlinitopísčitá půda s dobrou propustností.

Jedněmi z nejzásadnějších podmínek pro pěstování paprik jsou vlhko a teplo. Právě teplota hraje velice důležitou roli při založení této zeleniny, protože papriky jsou zkrátka „teplomilky“ a poznají, když je pěstitel šidí. Ideální teplota při zakládání by se měla pohybovat mezi 23–25 ° C.

Papriky po výsevu zakryjeme fólií a udržujeme stálou teplotu 25 °C. Jakmile rostlinky vzejdou a trochu povyrostou, můžeme z nich fólii odstranit. Při zalévání je každopádně nesmíme přelít. Ve stádiu dvou pravých listů, je nutné, abychom papriky přesadili do květináčů.

Na trvalé stanoviště papriky přesazujeme přibližně v květnu, ale samozřejmě vždy záleží na klimatických podmínkách. Pozor na přízemní mrazíky, ty by vaši práci mohli v cuku letu zhatit.

Publikováno dne 2015-03-02 656
Tag: Zelenina

Podobné články

Vysejete-li nyní špenát, brzy z jara...

Pro jarní sklizeň nastal čas výsevu právě nyní.

Pěstování česneku není...

Před vlastní výsadbou rozdružte cibule česneku na stroužky.

Jak se správně starat o rajčata, aby byla velká úroda?

Nezbytností je pravidelná a dostatečná zálivka.

Co nyní vysít, abyste do podzimu sklidili?

Pohledná listová zelenina oživí zejména podzimní saláty.

Po špenátu Vám sice svaly jako Pepkovi...

Špenát je zdravou zeleninou plnou minerálů.

Salát na sto způsobů (3.)

Každý má jinou strukturu, tvar, jinou chuť i jiné aroma

Teplá léta vybízejí k pěstování melounů

Vodní meloun je úžasným pomocníkem při detoxikaci organismu

Menu