Naše produkty

Nejprodávanější

Podobné články

BIO Bazalka zelená - semena BIO bazalky - 0,4 g - kde kopit semena bazalky

1003709

Nové

Tato bylinka je sice původem z Indie, ale dnes už je v kuchyních celé Evropy jako doma.

Je oblíbená pro své všestranné využití, hodí se totiž k rajčatům, přidává se do těstovin, polévek, salátů, na pizzu a našla využití i v léčitelství.

Má nezaměnitelnou chuť a výraznou vůni, ne nadarmo je její název odvozen od slova basileus (král). Proto tato královna bylinek nesmí chybět ani ve vaší kuchyni.

Balení o hmotnosti 0,4 g odpovídá přibližně 240 ks semen.

Více informací

58 Kčs DPH

Toto zboží není momentálně skladem

 
Návod

Bazalka se pěstuje velmi snadno, můžete ji mít na zahrádce, v truhlíku na balkóně, ale i přímo na kuchyňské lince v květináči.

Ideální je začít s pěstováním v březnu. Semínka zlehka přitlačte do hlíny a pravidelně zalévejte, hlínu volte vzdušnou a snadno propustnou.

Do měsíce by měly vyrašit první rostlinky a ty pak už můžete dle libosti přesadit. Dejte ale pozor, bazalka je teplomilná, mohou ji zničit přízemní mrazíky. Pokud jí ale zajistíte dostatek tepla a světla, bude vzkvétat. Pak už stačí jen natrhat lístečky a obohatit váš jídelníček. Určitě oceníte i její léčivé účinky; pozitivně ovlivňuje žaludeční činnost, takže v pokrmech má opravdu své nezastupitelné místo. Už v Indii ji používali k léčbě nespavosti a depresí.

Nejchutnější a nejvoňavější je bezpochyby čerstvá.

Související produkty

18 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu